Oprava plechovej strechy

Popis realizácie

Oprava plechovej strechy bola zrealizovaná tekutou gumou Canada Rubber a ošetrená krycím farebným červeným náterom. Vzhľad sa tak viac priblížil k pôvodnému vzhľadu strechy a lepšie zapadol do okolitej zástavby. Plech bol na prvý pohľad v dobrom stave, avšak lokálne bol napadnutý koróziou. Obzvlášť na miestach, kde sa drží voda, to je pod kotvami bleskozvodu, pod samotným bleskozvodom a tiež okolo odvetrávacích komínov a podobne.

Postup

Strecha sa umyla tlakovou vodou spolu s odmasťovacím prostriedkom. Keďže je celoplechová, bolo nutné zapáskovať všetky spoje plechov výstužnou textíliou spolu s tekutou gumou. Textíliou sa spevnili aj hrdzavé miesta. Lupienky hrdze a nečistoty boli spláchnuté tlakovou vodou. Tekutá guma tiež zabraňuje ďalšej korózii, pretože ochráni povrch pred prístupom vlhkosti a vzduchu. Všetky spoje, vrátane priebežných stojatých drážok, prestupov odvetrávacích komínkov, oplechovanie komína a atiky boli spevnené vystužovacou textíliou. Následne sa veľkými valčekmi naniesla celoplošne tekutá guma Canada Rubber N500.

Na strechu bola požiadavka červenej farby, preto bola tekutá guma po dostatočnom vytvrdnutí (1-2 týždne) ošetrená špeciálnou pružnou farbou. Táto farba sa prispôsobuje rozťahovaniu a sťahovaniu gumovej vrstvy. (Pozor: bez ohľadu na použitú hydroizoláciu a typ farby je nutné strechu udržiavať, farebný či reflexný náter kontrolovať a v prípade potreby opraviť či naniesť nový náter. Hydroizolácia zvládne obvykle väčšie extrémy, ako farebný či reflexný náter). Riadne vyhotovený reflexný náter odráža slnečné lúče, znižuje tepelné zisky stavby a tým znižuje prehrievanie interiéru v lete. Tým je oprava plechovej strechy ukončená.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie