KÖSTER Deuxan 2K, asfaltová hydroizolácia základov a základovej platne, protiradónová ochrana

KÖSTER Deuxan 2K je dvojzložková, tlaku odolná, elastická, polymérne modifikovaná, vláknitá asfaltová stierka pre bezpečné utesnenie budov podľa DIN 18533, ako sú napr. pivnice, suterény. Odolná voči tlakovej vode, schválená stavebnými úradmi.

KÖSTER Deuxan 2K je odolný voči prenikaniu radónu. 

Môžeme doručiť do:
30.7.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€92 / ks €76,67 bez DPH €2,88 / 1 kg
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 32 kg
Dvojzložková: áno
odolná voči radónu: áno
Proti tlakovej vode: áno

KÖSTER Deuxan 2K

Trhliny prekrývajúca, 2-zložková synteticky modifikovaná bitúmenová hrubovrstvá hydroizolačná stierka na stavebné konštrukcie.

KÖSTER Deuxan 2K je bez polystyrénu, fibrovaný polymérne modifikovaný asfaltový tmel (PMBC) pre bezpečné utesnenie stavebných konštrukcií podľa DIN 18533, triedy expozície W1-E, W2.1-E, W3- E a W4-E.

KÖSTER Deuxan2K prekrýva trhliny v podklade, izolácia proti tlakovej vode, rýchlejšie vytvrdzuje, má tvrdší povrch ako jednozložkový výrobok. KÖSTER Deuxan 2K je tiež odolný voči prenikaniu radónu.

 

Oblasti použitia

KÖSTER Deuxan 2K je určený na bezpečné a trvalé exteriérové tesnenie suterénnych stien, podkladov, podlahových dosiek atď. a na hydroizoláciu balkónov, terás bez obytných podstrešných priestorov, ako aj mokrých a vlhkých priestorov. KÖSTER Deuxan 2C sa už dlhé roky úspešne používa proti tlakovej vode (spotreba min. 6 kg/m²).

KÖSTER Deuxan 2K je určený na bezpečnú a trvalú vonkajšiu hydroizoláciu podzemných stien, základov, podlahových dosiek atď. Je určený na medzivrstvovú konštrukčnú hydroizoláciu balkónov, terás bez obytných podstrešných konštrukcií, ako aj pre vlhké priestory.

KÖSTER Deuxan 2K je vhodný aj na lepenie izolačných a drenážnych dosiek.

Podľa DIN 18533: 2017-07:

W1-E: Pôdna vlhkosť a voda bez hydrostatického tlaku

W2-E: Voda s hydrostatickým tlakom

W3-E: Voda bez hydrostatického tlaku na stropoch pokrytých zemou

W4-E: Zrážková voda a pôdna vlhkosť na stenách, ako aj kapilárna voda vo vnútri a pod stenami

Vyhotovenie hydroizolácie musí byť vykonané v súlade s podmienkami zaťaženia podľa DIN 18533, časť 1, oddiel 5.

Podmienka zaťaženia (trieda vystavenia vplyvu vody) musí byť pred aplikáciou určená projektantom. 

Miešanie a aplikácia
Pridajte po častiach prášok do kvapalnej zložky a miešajte obidva komponenty intenzívne navzájom pomaly pomocou rotačného miešacieho zariadenia, až kým sa materiál nestane homogénnou hmotou bez hrudiek (doba miešania je minimálne 3 minúty).

Pri miešaní dbajte na to, aby sa usadeniny na okraji nádoby dokonale premiešali. Použitie len samotnej kvapalnej zložky nie je povolené.
Spracovateľnosť je cca 90 minút. KÖSTER Deuxan 2K sa používa vždy v dvoch vrstvách. Do prvej čerstvej vrstvy sa vloží sklotextilná výstužná sieťka KÖSTER Glas Fiber Mesh. Výplň nerovností sa nepovažuje za vodotesnú vrstvu.
Vrstvy sa musia nanášať krátko po sebe pomocou stierky a oceľového zubového hladítka. V prípade prerušenia práce by mal byť materiál pri nanovo obnovenej práci vyrovnaný na nulu a prekrytý minimálne o 10 cm s predtým aplikovaným materiálom. Pracovné prerušenia sa nesmú vyskytovať v rohoch alebo okrajoch. Vodotesná vrstva musí byť bez chyb, rovnomerná a v požadovanej hrúbke.
Dážď, mráz, tlak vody, ako aj silné slnečné žiarenie sa musia absolútne vylúčiť, kým sa povlak nevysuší. Úplné sušenie je závislé od počasia a trvá najmenej 24 hodín až niekoľko dní.

 

Vždy dodržiavajte pracovný postup uvedený v príslušných technických listoch a príručkách.

Ak máte pochybnosti a potrebujete radu, neváhajte kontaktovať pred aplikáciou technické oddelenie.

K produktom ponúkame tiež náradie na aplikáciu a ďalšie doplnky pre nákup na jednom mieste 

Spotreba: 4 - 6 kg/m²

Balenie: 32 kg vedro; tekutá zložka 24 kg; prášková zložka 8kg (W 252 032).

 

HYDROIZOLÁCIA ZÁKLADOV A PIVNÍC

TECHNICKÝ LIST

 

 

Karta bezpečnostných údajov zložka A

Karta bezpečnostných údajov zložka B

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: