KÖSTER Repair Mortar

Hydrofóbna malta odolná voči tlakovej vode. Môže slúžiť ako opravná malta a reprofilačná malta. Oblasti použitia: napr. na zhotovenie fabiónov, utesňovanie potrubných a káblových prestupov v kombinácii s KÖSTER KB Flex 200, reprofilácia podkladu, atď. Často sa používa v systéme sanačných omietok. Pri zmiešaní s emulziou KÖSTER SB Bonding sa stáva PCC maltou. 

Môžeme doručiť do:
24.5.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€31 / ks €25,83 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 25 kg

KÖSTER Repair Mortar

KÖSTER Repair Mortar je vodotesná opravná malta s vynikajúcou priľnavosťou aj na staré stavebné materiály. S pridaním emulzie KÖSTER SB Bonding Emulsion sa môže použiť ako malta PCC (polymérne modifikovaný cementový betón).

Oblasti použitia Na vykonávanie vodotesných opráv a na vytvorenie vodoodpudivých omietok, na opravu betónu. Na vyčistenie drsných povrchov alebo spojov pred aplikáciou asfaltových stierkových tesniacich materiálov aj pod tlakovou vodou. Môže byť použitý pre výrobu fabiónov na styku stena/podlaha, ktoré sú namáhané tlakovou vodou pred aplikáciou asfaltových stierkových izolácií (KÖSTER Bikuthan 2C, KÖSTER Bikuthan 1C, KÖSTER Deuxan 2C, KÖSTER Deuxan Professional) a náterov na báze minerálov (KÖSTER KD System, KÖSTER NB 1 grey, atď.).

Podklad
Povrch musí byť pevný a čistý, bez oleja a mastnoty. Materiál sa môže aplikovať na všetky minerálne podklady. Pred inštaláciou fabiónu na vonkajšej stene pivnice natrite KÖSTER NB 1 Grey (spotreba cca 4 kg/m2). Ak sa majú omietnuť väčšie povrchy, mali by sa vopred aplikovať lokálne terče, vyrobené z opravnej malty a zámesovej vody pripravenej zmiešaním vody s KÖSTER SB-Bonding-Emulsion (25% do miešacej vody). Pri nanášaní malty je príprava podkladu dôležitá.
Pred aplikáciou opravnej malty KÖSTER zvlhčite podklad (nie mláky a kaluže).

Aplikácia Zmiešajte 25 kg opravnej malty KÖSTER s 2,5 - 3,0 l vody + 800 ml emulzie KÖSTER SB-Bonding (v prípade výroby PCC malty, inak miešame iba s vodou). Nalejte ¾ kvapaliny do zmiešavacej nádoby dostatočnej veľkosti a pridajte prášok po dávkach, zatiaľ čo sa neustále mieša s pomaly sa otáčajúcim elektrickým mixérom. Pri zmiešaní pridajte zostávajúci ¼ kvapaliny podľa potreby, aby sa malta upravila na požadovanú konzistenciu. Zmiešajte až do dosiahnutia homogénnej konzistencie bez hrudiek. Doba miešania je cca. 3 minúty. Maltová hmota má dobu spracovateľnosti cca. 3 hodiny. Aplikujte opravnú maltu KÖSTER pomocou bežného murárskeho náradia.

Materiál sa môže tiež pripraviť aj bez použitia emulzie KÖSTER SB Bonding, v tomto prípade pridajte 800 ml vody.

Fabióny (namáhané tlakovou vodou)

Podklad musí byť natretý s KÖSTER NB 1 Grey (spotreba: cca 4 kg / m2). Nechajte KÖSTER NB 1 Grey vytvrdzovať najmenej 24 hodín. Potom vytvarujte fabión s polomerom cca. 4 - 6 cm) a to pomocou opravnej malty KÖSTER (25 kg KÖSTER Repair Mortar zmiešaním s 2,5 - 3,0 l vody + 800 ml emulzie KÖSTER SB-Bonding Emulsion). Po ďalších 24 hodinách môže byť fabión potiahnutý tesniacimi asfaltovými stierkami KÖSTER (napr. KÖSTER Deuxan 2C).

Spotreba: z 25kg vreca vznikne približne 14 litrov malty (cca. 1,8kg suchej zmesi / 1liter malty)

Balenie: 25 kg vrece (W 530 025)

TECHNICKÝ LIST

Karta bezpečnostných údajov

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
Avatar autora | 14.11.2022
+ KÖSTER Repair Mortarsom som minul 4 vrecia nakoľko som mal veľa rohou ale výborne sa s ním pracuje !!!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: