Služby

Hydroizolácie striech

Máme viac než 20 ročné skúsenosti s hydroizoláciou striech, či už tekutými hydroizoláciami, alebo momentálne najtrvácnejšími - TPO (FPO) fóliami.

Strešné konštrukcie sú najdôležitejšie časti obvodového plášťa budovy, ktoré musia nepretržite odolávať poveternostným vplyvom a výkyvom počasia. Okrem toho, že majú Vašu nehnuteľnosť chrániť, sú na nich kladené aj iné, nemenej dôležité požiadavky. Od bonusových, ako napríklad využitie na relax, odpočinok a podobne až po praktické, ako umiestnenie solárnych panelov, antén, odvetrávacích šácht a iné.

Na základe projektovej dokumentácie a osobnej obhliadky Vám pomôžeme vybrať najvýhodnejšie riešenie. Venujeme sa aplikácii nových strešných polyolefínových fólii TPO od nemeckej spoločnosti KOSTER, ale aj opravám pôvodných plochých striech nátermi alebo nástrekmi. 


 

Hydroizolácie spodnej stavby

Či staviate dom a uvažujete nad použitím moderných materiálov alebo Vás čaká rekonštrukcia, ponúkame riešenia na mieru presne pre Váš projekt. Keďže je potrebné začať od základu, poradíme, obhliadneme, navrhneme a zrealizujeme hydroizolačný systém stavby alebo opravíme ten pôvodný, aby fungoval ďalšie roky bez problémov. V našom sortimente nájdete hydroizolačné stierky aplikované z pozitívnej (vonkajšej) alebo z negatívnej (vnútornej) strany konštrukcie, vhodné proti radónu, tlakovej vode alebo len proti bežnej zemnej vlhkosti.

V prípade rekonštrukcie hydroizolačného systému nie je nutné opustiť dom, nie sú potrebné alebo nutné odkopové práce, riziko poškodenia domu sadaním je nulové, riziko poškodenia káblových či potrubných rozvodov je minimálne, hluk a prašnosť znížená na nutné minimum. V prípade záujmu ukončíme práce sanačnými omietkami pre dosušenie zbytkovej vlhkosti zo stien.

Injektáž

Máte starší tehlový dom či murovanú pivnicu, ktorá je vlhká a nevyužiteľná? Vzlína Vám voda múrmi cez poškodenú alebo zle zrealizovanú hydroizoláciu?

Vhodnou, často uprednostňovanou alternatívou k podrezaniu muriva je tzv. chemické podrezanie muriva. Výsledok je ten istý, spôsob však úplne odlišný. V prvom rade je šetrnejší k stavbe ako celku, nehrozí sadnutie a popraskanie konštrukcií, je výrazne znížené riziko prerezania či poškodenia kabeláže a potrubia skrytého v stenách pod omietkou, výrazne sa zníži prašnosť a neposlednom rade je dom počas prác používateľný, nie je potrebné ho počas prác opustiť.

Ponúkame realizáciu bariér proti vzlínajúcej vlhkosti, tesnenie plošných priesakov, utesnenie stavebných prestupov (prestupy kabeláže alebo potrubia cez obvodovú stenu objektu), clonovú injektáž alebo výplňovú injektáž, samozrejmosťou je obhliadka objektu a cenová ponuka. Nie je pre nás smerodajné, či sa jedná o stenu z betónu alebo murovanú konštrukciu, návrh zrealizujeme na mieru.

Sanácie

Naša spoločnosť sa venuje sanáciám a injektážam murovaných a betónových stavebných konštrukcií. Či sa jedná o sanáciu strešného plášťa, vlhnutie stien alebo zatekajúcu pivnicu, či je potrebné sanovať rodinný dom, bytový dom alebo priemyselné haly na toto všetko Vám vieme ponúknuť riešenie na mieru.

Jednotlivé typy sanačných úkonov je možné kombinovať pre dosiahnutie požadovaného stavu. Ktorý typ alebo kombinácia prác bude zvolená, to určí obhliadka skutkového stavu, nahliadnutie do projektovej dokumentácie, meranie vlhkosti a ďalšie.

Ak Vám zateká cez strechu alebo vplyvom vody degradujú nosné časti stĺpov, ak praskajú, opadáva ochranná vrstva a je vidieť koróziu oceľovej výstuže, ak je potrebné posilniť oslabený nosný prvok alebo injektovať zatekajúcu stropnú dosku vo Vašej garáži kontaktujte nás.

Iskrová skúška

Iskrová skúška alebo skúška tesnosti fólie je proces, pri ktorom sa kontroluje tesnosť fólie pomocou elektrického oblúka na to určeným detekčným zariadením. Vhodné je pre kontrolu starších fólií, obzvlášť ak strecha zateká, je však možné kontrolovať aj nové fólie napríklad pri novostavbách, kde je potrebné overiť celistvosť hydroizolačného systému pred zakrytím nasledujúcimi konštrukciami (napríklad priťaženie strechy štrkom, zabetónovanie podlahy na hydroizolačnú fóliu spodnej stavby a podobne).

Detekčné zariadenie sa pripojí na testovanú konštrukciu (uzemní sa) a testovacia elektróda sa posúva po kontrolovanom povrchu fólie. Zariadenie vytvára elektrické pole pod fóliou a fólia tvorí elektrický izolant. Pokiaľ je niekde vo fólii diera, je porušená alebo zle zvarená, elektróda toto miesto určí elektrickým oblúkom a typickým iskrením cez túto netesnosť. Elektrickú vodivosť inak nevodivých stavebných materiálov (napr. tepelno-izolačná vata alebo polystyrén) zaručí samotná voda, ktorá zatiekla cez hľadanú netesnosť.

Pre zaručenie vysokej úspešnosti hľadania netesností a dier pri nových fóliách sa zaručí použitím detekčnej fólie priamo pod hydroizolačnú fóliu, na ktorú sa zapojí detekčné zariadenie, vtedy je úspešnosť najvyššia. Ponúkame skúšku tesnosti Vašej fólie, starej alebo novej.

Odplesnenie

Každý z nás sa už niekedy stretol s plesňami, ktoré sa môžu objaviť v rohoch, kútoch miestností, na stenách, v sprchách alebo v kúpeľniach. Nájdeme ich v pôde, vzduchu, vo vode i na stenách. Pri premnožení začínajú byť viditeľné a ich prítomnosť v domácom prostredí predstavuje závažný zdravotný problém pre obyvateľov. Pre jednoduché odstránenie plesní  Vám ponúkame BMB Systém od rakúskeho výrobcu BMB Gebäudehygiene GmbH, ktorý zaručuje trvalé hĺbkové odstránenie plesní až do hĺbky 3 cm, nie iba povrchové očistenie od zelených škvŕn. Prednosti BMB metódy sú v jej hĺbkovom pôsobení, ktoré zabraňuje ďalšiemu rastu a šíreniu plesní a ich spórov, nakoľko im  ošetrenie odbúra všetky látky potrebné pre ich rast a rozmnožovanie. 

Pre odstránenie plesní na malej ploche, cca 0,5-1m2 použite malú sadu, ktorú nájdete na našom webe. Pre elimináciu plesní a rias vo väčšom rozsahu nás kontaktujte  a pýtajte sa na odplesnenie vášho domu systémom BMB!.

Podlahy

Ponúkame realizáciu podláh, či už ako komplexnú realizáciu všetkých vrstiev podlahy od podkladového betónu, cez funkčný hydroizolačný systém s napojením na existujúcu zvislú hydroizoláciu alebo iba realizáciu epoxidových podláh (so špecifikáciou podľa požiadaviek klienta, napr. mechanicky odolné podlahy, podlahy do potravinárskeho priemyslu a iné) či epoxidových ochranných bezprašných náterov existujúcich betónových povrchov.

7 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie