Balkóny a terasy

Balkón či terasa sú už súčasťou takmer každého domu. Či už staviate nový dom alebo rekonštruujete starý, stojíte pred problémom hydroizolácie týchto priestorov, ktoré sú permanentne vystavené vplyvom počasia. Hydroizolácia na balkón a terasu musí odolávať nielen UV žiareniu, ale hlavne tečúcej dažďovej vode, snehu, mrazu, ľadu, v prípade hydroizolácie terasy i zemnej vlhkosti, či tlakovému zaťaženiu vodou. U nás nájdete kompletnú ponuku hydroizolačných materiálov a pomôcok pre dokonalú ochranu balkónov a terás. Stačí si vybrať.

V tejto sekcii si povieme viac o hydroizoláciách balkónov a terás uvažovaných pri rekonštrukciách (pri hydroizoláciách terás a balkónov novostavieb viete použiť akúkoľvek hydroizoláciu zo sekcie hydroizolácií spodnej stavby, pivníc a základov).

Ak je dlažba terasy v poriadku (nie je odskočená a podmočená), viete použiť priesvitný polyuretánový náter Canada Rubber Transparent. Ak je dlažba poškodená vodou a mrazom, je potrebné ju odstrániť až na betón (poter), zrealizovať nový náter a následne položiť novú dlažbu. Ak je poter suchý môžete použiť Canada Rubber N300, N500 alebo trebárs KOSTER 21, ak je poter vlhký, pretože KOSTER 21 umožňuje difúziu vodných pár, ideálne však nechať podklad preschnúť. Novú hydroizoláciu je vhodné ochrániť novou dlažbou, pretože tieto hydroizolácie nie sú určené na trvalé zaťaženie chôdzou.

Na trvalé zaťaženie chôdzou Vám vieme odporučiť KOSTER NB Elastic, oderuodolná hydroizolácia terás a balkónov, ktorá premosťuje trhliny až do 2mm šírky. Ak ale budete Vašu terasu používať intenzívne, odporúčame predsa len použiť dlažbu pre ochranu hydroizolácie.

Podobný prípad sú terasy s dlažbou na terčoch. Tie sú obvykle realizované zo strešných fólií a ich oprava sa rieši po diagnostike (obvykle iskrová skúška), v akom stave fólia je, či sa ju oplatí opravovať (opravný náter pre staré fólie KOSTER MS flex Foil) alebo vymeniť (napríklad s použitím KOSTER TPO fólie).

 

1be28229-f48a-458a-8893-4bf96ee430d4   Foto CR11

Najpredávanejšie

Hore
Ďalšie produkty
41 položiek celkom