KÖSTER NB4000 - špičková hydroizolácia na základy

Pružný a trhliny premosťujúci hydroizolačný náter na báze polymérov určený na použitie pre základové dosky, základové pásy, terasy, balkóny, murivo a na opravy poškodených hydroizolačných vrstiev, je možnosť nanášania na mokrý podklad, odolný voči dažďu už 2 hodiny po aplikácii. Možnosť nalepenia obkladu/dlažby.

 

 

Môžeme doručiť do:
30.7.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€135 / ks €112,50 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 25 kg
Farba: tmavosivá
Zaťaženie dažďom: po 2 hodinách
Aplikovateľný v zime: áno

Polymérom modifikovaný minerálny náter na hydroizoláciu stavebných konštrukcií z pozitívnej strany. Je odolný voči dažďu ihneď po aplikácii a po 24 hodinách môže byť vystavený pôsobeniu tlakovej vody. KÖSTER NB 4000 je pružný a trhliny premosťujúci hydroizolačný náter určený na použitie pre základové dosky, základové pásy, murivo a na opravy poškodených hydroizolačných vrstiev.

KÖSTER NB4000 je polymérne modifikovaná izolačná stierka na hydroizoláciu stavebných konštrukcií, použitie vo vnútri aj vonku. Po aplikácii je po 2 hodinách odolná voči dažďu a po 24 hodinách môže byť vystavená tlakovej vode. Ide o viskózne plastickú a trhliny prekleňujúcu izolačnú stierku. KÖSTER NB 4000 neobsahuje bitúmen, je UV stabilná a môže sa používať aj na lepenie izolačných dosiek. Môže sa aplikovať na mierne vlhké podklady, môže byť natretá na štukové aj základné omietky. KÖSTER NB 4000 môže byť naplnená aj sušeným kremičitým pieskom, aby sa vytvoril zdrsnený povrch.

Oblasti použitia: Stierka KÖSTER NB 4000 je vhodná na hydroizoláciu stavebných konštrukcií vo vnútri aj vonku, najmä pri obnove budov. Môže sa aplikovať na staré bitúmenové alebo minerálne hydroizolačné vrstvy. Môže sa modifikovať pridaním sušeného kremičitého piesku, ako opravná vrstva na vyrovnanie podkladu a vyplnenie dutín prípadne vytvorenie fabiónu.

Miešanie: Nalejte kvapalnú zložku do nádoby, ktorá je dostatočne veľká pre obidve zložky. Pridajte práškovú zložku a miešajte s pomaly sa otáčajúcim elektrickým miešačom s dvojitou lopatkou. Zmiešajte obe zložky intenzívne, kým sa nedosiahne homogénna konzistencia bez hrudiek. Minimálna doba miešania je 3 minúty.

Aplikácia: KÖSTER NB 4000 sa nanáša v 2 vrstvách stierkou. Druhý náter sa aplikuje hneď, ako je to možné. Skutočná hrúbka suchých vrstiev nesmie byť menšia ako odporúčané minimum a nesmie prekročiť viac ako 100%. Oblasti náchylné k prasknutiu by sa mali vystužiť tkaninou KÖSTER Glas Fiber Mesh, ktorú vložíte do čerstvej prvej vrstvy. Vonkajšia izolácia musí byť pripojená k existujúcej horizontálnej hydroizolácii.

Aplikuje sa už od +2°C, teplota musí byť dodržaná počas celej doby schnutia materiálu, nesmie klesnúť pod +2°C.

Spotreba: 2.1 - 2.6 kg/m² podľa pokynov pre minerálne povrchy (TL), 3.1 - 4.2 kg/m² podľa pokynov pre polymérne bitúmenové stierky.

Balenie: 25 kg kombi-balenie (W 236 025); 2 x 7,2 kg práškový komponent a 2 x 5,3 kg tekutý komponent.

 

HYDROIZOLÁCIA ZÁKLADOV A PIVNÍC

TECHNICKÝ LIST

Karta bezpečnostných údajov zložka A

Karta bezpečnostných údajov zložka B

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: