KÖSTER Polysil TG 500

Penetračný náter na všetky minerálne podklady používaný pred hydroizoláciu s cementovými hydroizolačnými suspenziami. V prípade murovaných konštrukcií je použitý na penetráciu podkladu pred aplikáciou sanačného systému, aby ho vytvrdil a imobilizoval soli.

hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
30.7.2024 30.7.2024 Zvoľte variant
Skladom Skladom Zvoľte variant
Značka: KÖSTER
€96 / ks €13 / ks od €13 / ks €80 bez DPH €10,83 bez DPH od €10,83 bez DPH €9,60 / 1 l €13 / 1 l
Kategória: Hydroizolácie

KÖSTER Polysil TG 500

Penetračný náter na všetky minerálne podklady používaný pred hydroizoláciu s cementovými hydroizolačnými suspenziami. V prípade murovaných konštrukcií je použitý na penetráciu podkladu pred aplikáciou sanačného systému, aby ho vytvrdil a imobilizoval soli. Používa sa tiež ako tvrdidlo pre hydroizolačné suspenzie. V závislosti od podkladu produkt preniká až do hĺbky 2 cm. KÖSTER Polysil TG 500 spevňuje povrch a má hydrofóbne vlastnosti. Materiál je kompatibilný s maltami, omietkami, cementovými podkladmi a betónom. Vytvorí transparentný, mierne lepivý povrch.

KÖSTER Polysil TG 500 je riedky, kvapalný produkt na báze kombinácie polymérov a silikátov na ochranu minerálnych podkladov. Na zasolených a vlhkých podkladoch vedie k redukcii množstva pórov a tým znižuje riziko tvorby nových výkvetov kryštalizujúcich solí. Zvyšuje chemickú a mechanickú odolnosť minerálnych stavebných materiálov.

Použitie: KÖSTER Polysil TG 500 sa používa na konsolidáciu, spevnenie a ochranu minerálnych podkladov a zníženie ich nasiakavosti, dokonca aj takých problematických stavebných materiálov ako je pieskovec. KÖSTER Polysil TG 500 znižuje nebezpečenstvo vzniku nových výkvetov solí a zvyšuje odolnosť minerálnych substrátov voči zmrazovacím cyklom. Všetky minerálne podklady sú vhodné na aplikáciu s výnimkou sadry. KÖSTER Polysil TG 500 sa môže použiť ako základný náter pod polymérmi modifikovanými asfaltovými tesniacimi tmelmi ako KÖSTER Deuxan 2C a KÖSTER Bikuthan 2C. 

Podklad:

Môže aplikovať na slabé a silno nasiakavé, suché a vlhké podklady. Podklad musí byť zbavený oleja a voľných častíc. Soľný výkvet sa musí pred aplikáciou odstrániť kefovaním.

Aplikácia:


Hĺbková penetrácia
KÖSTER Polysil TG 500 sa môže aplikovať štetcom alebo striekaním. Počas vytvrdzovania nesmie teplota okolia a podkladu klesnúť pod 0 °C. Soli vytvorené na povrchu podkladu počas vytvrdzovania, sa musia odstrániť kefovaním. Po úplnom vytvrdnutí sa soli v podklade neutralizujú.


Vnútorná hydroizolácia pomocou tuhých tesniacich suspenzií
Pred nanášaním KÖSTER NB 1 Grey je najskôr nanesený základný náter KÖSTER Polysil TG 500 minimálne 30 minút pred aplikáciou KÖSTER NB 1 Grey (bez pridania emulzie KÖSTER SB-Bonding Emulsion). Druhá vrstva KÖSTER NB 1 Grey sa môže aplikovať po zaschnutí prvého náteru.

Ochrana povrchu
KÖSTER Polysil TG 500 sa nanáša na podklad striekaním, valcovaním alebo kartáčovaním. Na zvýšenie chemickej a mechanickej odolnosti minerálnych stavebných materiálov (Spotreba cca 130 - 250 g/m²). Ochranný povlak dosiahne konečné vytvrdenie po približne 16 hodinách.

Spotreba: cca. 0.1 - 0.13 kg/m² v závislosti od podkladu, cca. 0.2 - 0.25 kg/m² ako tvrdidlo pre suspenzie

Balenie: 1 kg, 10kg

Počas aplikácie noste ochranné rukavice a ochranné okuliare. Pri spracovávaní materiálu dodržujte všetky príslušné bezpečnostné predpisy.

TECHNICKÝ LIST

Karta bezpečnostných údajov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: