KÖSTER Fine Plaster, jemná sanačná omietka

Jemná tenko-vrstvová omietka pre hladké dekoratívne povrchy na sanačných omietkach a minerálnych podkladoch. Môže sa aplikovať v hrúbke vrstvy od 2 do 5 mm a je plniteľný.

Môžeme doručiť do:
28.6.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€43 / ks €35,83 bez DPH €1,72 / 1 kg
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 25 kg

 

KÖSTER Fine Plaster

Vlastnosti:

Jemná tenko-vrstvová omietka pre hladké dekoratívne povrchy na sanačných omietkach a minerálnych podkladoch. Môže sa aplikovať v hrúbke vrstvy od 2 do 5 mm a je plniteľný. Sanačná omietka KÖSTER Fine Plaster je hydrofóbna, odolná poveternostným vplyvom a mrazuvzdorná. Povrch je jemne štruktúrovaný, uzavretý a môže byť finálne upravený farbou alebo tapetou.

Oblasti použitia:

KÖSTER Fine Plaster je obzvlášť vhodná ako jemná plošná omietka na minerálnych podkladoch, sanačných omietkach KÖSTER a základných omietkach. Omietka KÖSTER Fine Plaster sa môže použiť v interiéroch a exteriéroch, v starých a nových stavbách na renováciu fasád, soklov a vnútorných stien. Na opravu trhlín s vloženou sklenenou sieťovinou a následnou jemnou omietkou. KÖSTER Fine Plaster je hladká omietka určená pre renováciu fasád.

Podklad:
Vhodnými podkladom, sú betón, murivo pozostávajúce z tehál, prírodného kameňa, pórobetónových blokov, dierovaných tehál, zmiešaného muriva atď., ďalej tesniace hmoty ako sú KÖSTER NB 1 Grey/Sivá, KÖSTER NB 2 White/Biela alebo KÖSTER KD-System.

Minerálne podklady musia byť čisté a pevné, bez olejov a mastnoty, činidiel na oddelenie debnenia a zvyškov z cementu. Soľný výkvet by sa mal odstrániť mechanicky pred začiatkom obnovy. Silne nasiakavé a soľou poškodené podklady sú napenetrované s KÖSTER Polysil TG 500 s minimálnou spotrebou 120 g/m². KÖSTER Polysil TG 500 aplikujte na povrch až do nasýtenia povrchu. V prípade silne nasiakavých podkladov môže byť spotreba až 250 g/m². Podklady obsahujúce sadru nie sú vhodným podkladom a sadra sa musí odstrániť.

Aplikácia:

Každé vrecko o hmotnosti 25 kg sa zmieša s 6,0 l až 7,0 l čistej pitnej vody. Do čistej miešacej nádoby nalejte 3/4 vody a pridajte prášok po častiach za stáleho miešania. Použite pomalé mechanické miešadlo (pod 400 otáčok za minútu). Pridajte po častiach toľko zvyšnej vody, ako je potrebné, aby ste dosiahli požadovanú konzistenciu, a premiešajte, kým hmota nebude mať homogénnu štruktúru. Doba miešania je 3 minúty po pridaní všetkého prášku. Omietka sa nanáša v jednej vrstve s celkovou hrúbkou vrstvy 2 - 5 mm. Sanačná omietka KÖSTER Fine Plaster sa nanáša so zubovou stierkou so zubami 6 alebo 8 mm a je zahladená rovnou hranou stierky alebo dlhou hladkou omietkárskou latou. Akonáhle omietka začne tuhnúť, je vyhladená. Po vyhladzovaní a vytvrdzovaní môže byť povrch omietky pokrytý farbami a tapetami, ktoré sú otvorené pre difúziu pár bez ďalšej predbežnej úpravy.

Spotreba: 1.4 kg / m² na mm hrúbky vrstvy

Balenie: 25 kg vrece (M 655 025)

Bezpečnosť:
Pri spracovávaní materiálu používajte ochranné rukavice a ochranné okuliare. Pri spracovávaní materiálu dodržujte všetky príslušné bezpečnostné predpisy.

TECHNICKÝ LIST

Karta bezpečnostných údajov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: