Odvetrávacia lišta, biela, interiérová 2m

Odvetrávacia lišta sa používa na efektívnejšie sušenie muriva obvykle po injektáži, osadená prevažne v soklovej časti steny v kombinácii so sanačnou omietkou.

Môžeme doručiť do:
28.6.2024
Skladom
€21,50 / ks €17,92 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 1 kg
Dĺžka: 2m

Odvetrávacia lišta interiérová

Popis: Odvetrávacia lišta sa používa na efektívnejšie sušenie muriva obvykle po injektáži, osadená prevažne v soklovej časti steny v kombinácii so sanačnou omietkou (hrubá omietka Koster Restoration Plaster a vrchná štuková Koster Fine Plaster), ktorá pomáha pri odparovaní zbytkovej vlhkosti. Použitie v interiéri aj v exteriéri.

Exteriérové lišty majú z vonkajšej strany protidažďové žalúzie, interiérové sú hladké. Osadenie soklových líšt predchádza odstránenie príčin vlhnutia muriva. Či už je to injektáž (napr. chemické podrezanie muriva), odstránenie zdrojov vody dotujúcich konštrukciu, hydroizolačné nátery alebo ich kombinácia. Lišty je možné kotviť okrem bežných spôsobov (natĺkacie hmoždiny, skrutky a pod.) napríklad aj lepením s použitím lepidiel typu Mamut glue.

Montáž: Lišta sa skladá z dvoch polovíc. Pred montážou sa rozdelia, spodná hladká polovica sa nakotví zvoleným spôsobom k stene a druhá - vrchná (interiérová hladká alebo exteriérová so žalúziami) polovica sa nacvakne naspäť. Pred omietaním odporúčame lištu ochrániť, napríklad papierovou maliarskou páskou, pričom dbáme na to, aby vetracie otvory lišty zostali priechodné.

 

Pozor: Odvetrávacie lišty určené do exteriéru majú predné otvory chránené proti dažďu výstupkami - protidažďovými žalúziami, interiérové lišty sú z oboch strán hladké.

 

Balenie: kusové - 2m/ks

Farba: biela

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: