KÖSTER NB1 Grey - hydroizolácia pivnice

KÖSTER NB1 Grey je vodonepriepustná minerálna hydroizolácia s obsahom kryštalických látok, určená na hydroizoláciu z pozitívnej aj negatívnej strany (> 130 m vodného stĺpca). KÖSTER NB 1 Grey sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči tlakovej vode a oteru. Je schválená stavebnými orgánmi a testovaná v súlade s normami pre pitnú vodu. Používa sa pri hydroizolácii novostavieb, rekonštrukciách, hydroizolácii pivníc, suterénov a vodných nádrží. 

Môžeme doručiť do:
30.11.2022
Skladom (>5 balenie)
Značka: KÖSTER
€41,50 €34,58 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 25 kg

Vlastnosti
Koster NB 1 Grey/sivá je minerálna náterová vrstva obsahujúca kryštalizujúce a kapiláry upchávajúce látky. Môže byť použitá na izoláciu proti zemnej vlhkosti, beztlakovej a tlakovej podzemnej vode. Hydroizolácia spravená pomocou KÖSTER NB 1 Grey sa vyznačuje vynikajúcou odolnosťou proti tlaku a oderu a má vynikajúcu odolnosť voči chemikáliám a sulfátom.  Aplikuje sa ako konečná vrstva.

KÖSTER NB 1 Grey a je plne vodotesná aj v prípade tlakovej vody s tlakom do 13 barov. Vzhľadom k jej preniknutiu do štruktúry stavebnej konštrukcie suspenzia vytvára pevnú väzbu s podkladom a kapiláry sú uzavreté. Okrem hydraulického vytvrdnutia tesniacej hmoty, v zmesi sú aktivované kryštalizujúce látky, čo môže viesť k samovoľnému procesu utesňovania v podklade kde sa vytvárajú mikrotrhliny.
Hydroizolácia vytvorená z KÖSTER NB 1 Grey môže byť realizovaná iba na podklade, kde sa nevyskytujú pohyblivé trhliny. Tieto sú z hľadiska hydroizolácie považované za špáry, ku ktorým je potrebné takto aj pristupovať a príslušne ich riešiť použitím špárovej pásky KÖSTER Joint Tape, injektážnymi živicami KÖSTER alebo tesnením KÖSTER Joint Sealant FS. Lepiaca emulzia KÖSTER SB-Bonding Emulsion vnáša do materiálu pružnosť.

Oblasti použitia
KÖSTER NB 1 Grey môže byť použitá v novostavbách a na opravy horizontálnej a vertikálnej hydroizolácie betónu, muriva alebo cementových omietok, na pórobetón a striekaný betón vo vlhkých miestnostiach, kúpeľniach, sprchách, nových suterénoch, zvnútra pivníc, výťahových šácht, tunelov, pretekajúcich oporných múrov, zo spodnej strany zatekajúcich stropov, nádrží, síl, čistiarní odpadových vôd, revíznych šachiet, zásobníkov pitnej vody a pod.

Hydroizolácie suterénov (vonkajšie alebo vnútorné, horizontálne a vertikálne).
Hydroizolácia pre bazény (môžu byť tiež použité pod KÖSTER NB Elastic Grey alebo iné bitúmenové podklady).
Pre čistiarne odpadových vôd.
Pre vodné nádrže.
Vodotesné nádrže na pitnú vodu.
Hydroizolácia pre tunely.
Vodotesnosť hláv pilót.

 

 

 

Vonkajšia hydroizolácia suterénov a základov izolačnými systémami na báze asfaltov

Vnútorná hydroizolácia suterénov a základov na základovej doske s použitím minerálnych systémov

Spotreba: 2 - 4 kg/m2

Balenie: 25 kg vrece (V prípade sady 25kg vrece a 9L bandaska s disperziou NB1 Flex).

TECHNICKÝ LIST

Izolácia spodnej stavby zvnútra Koster NB1 Grey

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: