KÖSTER KD2 Blitz Powder, rýchle zastavenie tečúcej vody v betónových povrchoch

Zastaví tok vody v priebehu niekoľkých sekúnd. Vysoko reaktívny prášok s veľmi krátkym reakčným časom. Systémová zložka 2 systému KÖSTER KD System.

Môžeme doručiť do:
25.4.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€58 / ks €48,33 bez DPH €7,73 / 1 kg
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 7.5 kg

 

KÖSTER KD2 Blitz Powder 

Vysoko reaktívny prášok s extrémne krátkym nastavením času. Aktívne priesaky môžu byť zastavené počas niekoľkých sekúnd jednoduchým použitím suchého prášku. Používa sa samostatne, v kombinácii so sanačnou stierkou NB1 alebo v kombinácii s KÖSTER KD 1 Base a KÖSTER KD 3 Sealer (KD Systém) pre negatívnu stranu. Hovoríme o aplikácii hydroizolačnej vrstvy z vnútornej - interiérovej strany konštrukcie.

Materiál je určený na hydroizoláciu minerálnych podkladov (tehla, betón, kameň).

KÖSTER KD2 Blitz Powder - zastavenie aktívnych netesností:
V závislosti od intenzity aktívneho priesaku sa ručne nanesie dostatočné množstvo suchého prášku priamo na aktívny únik bez pridania vody. V prípade malých netesností, kde sa voda pomaly preteká, je prášok zatretý na povrch, až zastavenia prieniku. V oblastiach so silnejším únikom vrátane aktívneho výtoku vody sa väčšie množstvo KÖSTER KD 2 stlačí do guľôčky medzi oboma rukami, aby sa vytlačilo čo najviac vzduchu.
"Guľa" je pevne zatlačená na mieste výtoku. Po niekoľkých sekundách by sa únik vody mal zastaviť. Pri spracovaní KÖSTER KD 2 odporúčame používať hladké gumové rukavice. Po aplikácii KÖSTER KD2 a úspešnom zastavení aktívnych priesakov sa následne použije KÖSTER KD1, resp. KÖSTER NB1 podľa zvoleného primárneho hydroizolačného systému.

Oblasti použitia:
Pre hydroizoláciu suterénov zvnútra, hydroizolačné šachty, ako aj pre všetky ostatné hydroizolácie proti tlakovej a tlakovej vode z pozitívnej
alebo negatívnej strany na minerálnych podkladoch. KÖSTER KD 2 sa môže použiť aj na utesnenie a uzavretie trhlín pred použitím injektážnych živíc.

Vlastnosti:

Systém KÖSTER KD System, ktorý je šetrný k životnému prostrediu, zastavuje aktívny vstup vody a bezpečne utesňuje vodu pod tlakom z negatívnej strany. Je odolný voči soliam, ktoré sú škodlivé pre stavebnú konštrukciu a pre agresívne látky, ktoré sú prítomné v zemi. Soli neodstránia úplne vytvrdený systém KÖSTER KD System od podkladu.

Podklad
Podklad musí byť pevný, bez oleja a zostatkov farby, ako aj bez voľných častíc. Nátery, omietky a podobne je potrebné odstrániť na pevný podklad (murivo / betón). Škáry v murive musia byť vyškriabané do hĺbky 2 cm. Suché podklady musia byť dôkladne navlhčené opakovane pred začiatkom aplikácie systému. Otvory a nerovnosti vyplňte pomocou opravovacej malty KÖSTER Repair Mortar alebo pomocou KÖSTER Waterstop.
Na pórobetón, autoklávovaný prevzdušnený betón alebo na mäkké tehly sa musí použiť omietka vyrobená z opravovacej malty KÖSTER Repair Mortar. Nevhodné podklady sú:
- omietky obsahujúce vápno,
- náterové farby,
- stavebné materiály obsahujúce sadru.

KD Systém sa skladá z 3 produktov:

KÖSTER KD 1 Base Rýchle vytvrdzovanie minerálnej tesniacej suspenzie s vynikajúcou odolnosťou voči agresívnej podzemnej vode a vysokému tlaku vody.

KÖSTER KD 2 Blitzpowder Vysoko reaktívny prášok s extrémne krátkym nastavením času. Pri aplikácii suchého prášku sú aktívne netesné vody zapečatené v priebehu niekoľkých sekúnd.

KÖSTER KD 3 Sealer Extrémne nízka viskozita silikátovacej kvapaliny. Účinné zložky prenikajú hlboko do podkladu a reagujú na nerozpustnú zlúčeninu. Póry sú utesnené a trvalo uzavreté mineralizačným procesom.

V prípade izolovania konštrukcie s aktívnymi zátekmi sa KOSTER KD2 použije ako prvý na utesnenie silných priesakov a prúdov pretekajúcej vody. Po utesnení aktívnych zátekov je možné aplikovať kompletný KD Systém bez odplavenia nestuhnutého a nestvrdnutého materiálu.

Pre viac info TECHNICKÝ LIST pre KOSTER KD System.

Ako zabrániť aktívnym únikom pomocou kompletného systému KÖSTER KD, si môžete pozrieť vo VIDEU.

 

Spotreba: cca 1 - 2 kg/m²

Balenie:  7,5 kg vedro

TECHNICKÝ LIST

Karta bezpečnostných údajov

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: