KÖSTER KBE Liquid Film, 6kg

Bezrozpúšťadlová, vysoko elastická tesniaca hmota na báze bitúmenu a kaučuku. Pre kvalitnú vonkajšiu hydroizoláciu konštrukčných prvkov voči zemnej vlhkosti, ako sú suterény. Tiež je vhodná na hydroizoláciu pod ochranným poterom (tzv. sendvičová hydroizolácia), trhliny prekrývajúca hydroizolácia, napr. pre ploché strechy. Predĺženie: > 900%.

Môžeme doručiť do:
30.7.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€44 / ks €36,67 bez DPH €44 / 1 ks
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 6 kg

KÖSTER KBE Liquid Film je vysoko elastická, bezrozpúšťadlová tesniaca hmota na báze gumy a bitúmenu.

Oblasti použitia:
Na hydroizoláciu spodných stavieb, hydroizoláciu vodorovných plôch, ako sú terasy, balkóny, mokré a vlhké miestnosti (pod potery), na utesnenie švíkov a okrajov hydroizolačných membrán KÖSTER KSK v nadzemných a podzemných stavbách a garážach. Elastická hydroizolácia priestorov v kontakte so zemou KÖSTER KBE Liquid Film je ideálny pre aplikáciu na omietku alebo betón, alebo aj na KÖSTER NB 1 Grey.

Otvory, dilatácie, praskliny v podklade musia byť pred aplikáciou uzavreté napríklad pomocou opravnej malty KÖSTER Repair Mortar. V oblasti spojov stien / podlahy, na konštrukčných spojoch a najmä v oblastiach s nebezpečenstvom praskania musí byť do prvej čerstvej vrstvy vložená sklenená sieťovina KÖSTER Glass Fiber.
Pred zásypom musí byť náter chránený pred mechanickým poškodením, napríklad ochranou a drenážnou vrstvou KÖSTER 3-400.
Odporúča sa aj inštalácia vhodného drenážneho systému.
KÖSTER KBE Liquid Film je tiež vhodný na hydroizoláciu podlahových plôch proti stúpajúcej vlhkosti. Membrána môže byť zaťažená pôsobeniu vody až po úplnom vysušení vodotesnej vrstvy. Pred aplikáciou poteru na horizontálnych plochách položte dve vrstvy PE fólie, slúži ako kĺzavá vrstva.


Balkóny a terasy:
KÖSTER KBE Liquid Film je zvlášť vhodný na hydroizoláciu balkónov a terás. Hydroizolačné odtoky okolo výtokov a odtokových žľabov je možné zaizolovať bez zložitých detailných prác. Medzi dve vrstvy izolácie vložte sklenenú výstužnú sieťovinu KÖSTER Glass Fiber Mesh. V prípade extrémneho pohybu dilatačných spojení a v mieste fabiónov na styku stena / podlaha je vložená páska Koster BD Flex Tape T 120. Po vyschnutí membrány položte na povrch PE fóliu, hr. 0,4 mm. Následný poter by mal mať hrúbku min. 3 cm. Aplikácia membrán KÖSTER KSK KÖSTER KBE Liquid Film sa môže použiť ako základný náter pod samolepiace membrány KÖSTER. Podkladový náter by mal byť na celej ploche. Tekutá hydroizolácia KÖSTER KBE sa používa aj na utesnenie koncov membrán KÖSTER KSK.

Podklad:
Podklad môže byť suchý alebo mierne vlhký, ale nie mokrý. Nesmie byť zamrznutý, mastný, znečistený dechtom a olejom alebo obsahovať voľné častice a nečistoty zabraňujúce priľnavosti. Nerovnosti musia byť minimalizované. Hrany musia byť zalomené (skosené asi na 45 stupňov). Na spoji stena / podlaha je potrebné vytvoriť fabión. Materiál sa môže aplikovať na betón, omietku, murivo a bitúmenové strešné krytiny.


Aplikácia:
KÖSTER KBE Liquid Film je možné nanášať valčekom, kefkou, stierkou, štetcom alebo vhodným striekacím zariadením. Každá vrstva musí byť úplne vysušená pred ďalším nanášaním. Pre oblasť hydroizolácie naneste najmenej 2, najlepšie 3 vrstvy. Po celej ploche vložte sklenenú sieť KÖSTER Glass Fiber Mesh do prvej čerstvej
vrstvy. Čerstvé nátery je možné chrániť pred dažďom použitím KÖSTER BE Rainproof. Správne sušenie povlaku je možné zaručiť len vtedy, ak je teplota počas nanášania a sušenia vyššia ako + 5 ° C. Tekutý film KÖSTER KBE Liquid Film môže byť po 24 hodinách pokrytý inými materiálmi.

Spotreba:
cca. 1 - 2.5 kg/m²
Ako základný náter: cca. 250 g / m2. Spotreba sa líši v závislosti od nasiakavosti podkladu. Pre hydroizoláciu cca. 0,5 kg - 1 kg na jeden náter. 

Pre tesnenie švíku: cca. 1,0 kg / (m2/mm hrúbky vrstvy).

Balenie: 6 kg vedro

TECHNICKÝ LIST

Karta bezpečnostných údajov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: