KÖSTER Dachflex, hydroizolácia strechy 20kg

KÖSTER Dachflex® je tekutá, 1-komponentná syntetická hydroizolácia najmä pre šikmé strechy.

Môžeme doručiť do:
28.6.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€200 / ks €166,67 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 20 kg

KOSTER Dachflex je syntetický 1-komponentný hydroizolačný vodotesný povlak. Je vysoko elastický, rýchloschnúci, paropriepustný, neobsahuje rozpúšťadlá, dodávaný v pastovitej forme. Je určený pre opravy striech, balkónov, logií, terás, pre opravy fasád. Predovšetkým minerálne podklady ako betón, potery, malty a maltové zmesi, vláknocementové dosky, azbest, bitúmenové hydroizolácie. Ale tiež kovy (oceľ, hliník, zinok), drevo, keramické dlaždice a iné.

Vlastnosti

KOSTER Dachflex po aplikácii rýchlo tuhne a po vytvrdnutí vytvára bezspojovú vodotesnú vrstvu. Táto vodotesná tekutá membrána je na báze styrén-akrylových disperzií, neobsahuje rozpúšťadlá a na konštrukcii vytvára paropriepustnú ochrannú vrstvu. Je odolná voči UV-žiareniu, poveternostným vplyvom, soliam, mrazu, proti hydrolýze, ktorú spôsobuje stojatá voda a je občasne pochôdzna.

Výhody:

- pripravený na okamžité použitie (1 komponentný materiál)

- bezspojová hydroizolačná vrstva - dobrá priľnavosť k rôznym podkladom

- trvanlivosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom

- použiteľný ako finálna UV odrazivá vrstva

- zníženie prehrievania budovy (biela farba)

- aplikácia na rôzne podklady

- materiál bez obsahu rozpúšťadiel

KOSTER Dachflex je využiteľný pri novostavbách alebo rekonštrukciách, hlavne pre opravy plochých striech, balkónov, terás, pod dlažbu a pri minerálnych fasádach. Tiež sa dá použiť ako systém pre opravu trhlín na fasáde.

Vhodné podklady

Ako vhodné podklady pre aplikáciu sú betón, potery, malty, vláknocementové dosky, azbest, bitúmenové hydroizolačné pásy či membrány, kovy ako oceľ, zinok, hliník, ďalej drevo či keramika (napríklad dlaždice). Podklad musí byť suchý (prípadne mierne vlhký), pevný, súdržný, bez voľných častíc, výkvetov solí a podobne, bez oddebňovacích olejov, machov a rias. Všetky nesúdržné látky, prach a podobne musia byť odstránené.

Spotreba

KOSTER Dachflex sa aplikuje minimálne v dvoch vrstvách, 0,75-1kg/m2 v jednej vrstve. Celková finálna spotreba je minimálne 1,5-2,0kg/m2. Pri aplikácii valčekom môže byť potrebných viac vrstiev.

K produktom ponúkame tiež náradie na aplikáciu, štetce, malé a veľké valčeky, výstužné textílie rôznych šírok, penetračné nátery, maskovacie papierové pásky a ďalšie doplnky pre nákup na jednom mieste

Balenie

20kg vedro (R 260 020)

 

TECHNICKÝ LIST

Karta bezpečnostných údajov

 

Pri spracovávaní produktu dodržiavajte všetky miestne, regionálne a štátne bezpečnostné predpisy.  

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: