KÖSTER Bikuthan 1C, asfaltová hydroizolačná stierka základov

Bezrozpúšťadlová, stabilná, jednozložková polymérne modifikovaná asfaltová hrubo-vrstvová tesniaca stierka s polystyrénovým plnivom podľa DIN 18 533. Schválené stavebnými úradmi. Pre hydroizoláciu konštrukčných prvkov v kontakte so zemnou vlhkosťou, izolačný systém vhodný pre suterény.

Môžeme doručiť do:
25.4.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€89 / ks €74,17 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 30 kg

 

KÖSTER Bikuthan 1C

KÖSTER Bikuthan 1C je bezrozpúšťadlová, jednozložková, elastická polymérne modifikovaná asfaltová izolačná stierka s vynikajúcou priľnavosťou k suchým a mierne vlhkým podkladom. Po nanesení na podklad a po úplnom vytvrdnutí je výsledný povlak elastický, vodotesný a prekleňuje trhliny až do 5 mm. Vykazuje vynikajúcu odolnosť voči všetkým agresívnym látkam bežne prítomným v zemi.

Oblasti použitia:

KÖSTER Bikuthan 1C je trvanlivá hydroizolácia stavebných konštrukcií so zemným kontaktom, ako sú pivnice a základy, ako aj pre hydroizoláciu balkónov, terás nad obytnými priestormi, pod potermi, ako aj pre vlhké priestory.

Podklad:
Podklad musí byť suchý alebo mierne vlhký (bez viditeľnej stojatej vody), bez mrazu, bez obsahu dechtu a oleja a bez voľných častíc. Odstráňte zvyšky malty. Vertikálne a horizontálne rohy a prechody by mali byť zaoblené fabiónom. Minerálne podklady sa musia ošetriť postrekom s KÖSTER Polysil TG 500. 

Drsnosť a nerovnosti povrchu do 5 mm sa vyplnia zaškrábaním vrstvou KÖSTER Bikuthan 1C. Túto vrstvu nechajte uschnúť. Zaškriabané vrstvy sa nepovažujú za vodotesné vrstvy.

Aplikácia:

KÖSTER Bikuthan 1C sa používa vždy v dvoch vrstvách. Sklenená sieťovina KÖSTER Glass Fiber Mesh je vložená do prvej čerstvej vrstvy. Vrstvy sa musia nanášať krátko po sebe pomocou plastového alebo oceľového hladítka. Skutočná hrúbka vrstvy nesmie byť nikdy nižšia ako požadovaná minimálna hrúbka a v žiadnom prípade ju nesmie presiahnuť o viac ako 100%. Hydroizolačná vrstva na stene sa musí natiahnuť minimálne 10 cm na podlahovú dosku alebo na základ.

Vyhnite sa pôsobeniu dažďa, mrazu, tlakovej vode, ako aj silnému slnečnému žiareniu na čerstvý povlak. Úplné vysušenie je závislé od počasia a trvá najmenej 24 hodín až niekoľko dní. 

Minimálna hrúbka vrstvy suchého materiálu musí byť:
- 3 mm v prípade hydroizolácie proti zemnej vlhkosti a nezádržnej vody (hrúbka mokrej vrstvy 4,5 mm = 4,5 l / m²). Vložte sklenú sieť z KÖSTER do rohov, fabiónov a na miesta kde hrozí nebezpečie praskania.
- 4 mm v prípade hydroizolácie proti zadržanej spodnej vode (hrúbka mokrej vrstvy 6 mm = 6 l / m2). Vložte sklenenú sieť KÖSTER do prvej vrstvy.

 

Pred prvým použitím si prečítajte technický list a pri práci dodržiavajte všetky príslušné bezpečnostné predpisy.

Spotreba: cca. 4 - 6 l/m2

Balenie: 30l vedro   

TECHNICKÝ LIST

Poznámka: názov KÖSTER Bikuthan 1K je zameniteľný s názvom Bikuthan 1C. Označenie 1K je z nemeckého jazyka (1-Komponente) alebo 1C z anglického jazyka (1-component). 

 

Karta bezpečnostných údajov 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: