KÖSTER Bikuthan 1C, asfaltová hydroizolačná stierka

Bezrozpúšťadlová, stabilná, jednozložková polymérne modifikovaná asfaltová hrubo-vrstvová tesniaca stierka s polystyrénovým plnivom podľa DIN 18 533. Schválené stavebnými úradmi. Pre hydroizoláciu konštrukčných prvkov v kontakte so zemnou vlhkosťou, izolačný systém vhodný pre suterény.

Môžeme doručiť do:
28.9.2022
Skladom (>5 ks)
Značka: KÖSTER
€81 €67,50 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 30 kg

 

KÖSTER Bikuthan 1C

KÖSTER Bikuthan 1C je bezrozpúšťadlová, jednozložková, elastická polymérne modifikovaná asfaltová izolačná stierka s vynikajúcou priľnavosťou k suchým a mierne vlhkým podkladom. Po nanesení na podklad a po úplnom vytvrdnutí je výsledný povlak elastický, vodotesný a prekleňuje trhliny až do 5 mm. Vykazuje vynikajúcu odolnosť voči všetkým agresívnym látkam bežne prítomným v zemi. KÖSTER Bikuthan 1C je určený na bezpečnú a trvalú vonkajšiu hydroizoláciu podzemných stien, základov, podlahových dosiek atď., ako aj pre hydroizoláciu balkónov, terás nad obytnými priestormi, pod potermi, ako aj pre vlhké priestory.

KÖSTER Bikuthan 1C sa používa vždy v dvoch vrstvách. Sklenená sieťovina KÖSTER Glass Fiber Mesh je vložená do prvej čerstvej vrstvy. Zaškrabané vrstvy na vyrovnanie podkladu (príprava povrchu) sa nepovažujú za vodotesnú vrstvu. Vrstvy sa musia nanášať krátko po sebe pomocou plastového alebo oceľového hladítka. V prípade prerušenia práce by mal byť materiál ukončený a vyrovnaný na nulu a následne prekrytý minimálne o 10 cm s predtým aplikovaným materiálom. Pracovné prerušenia sa nesmú vyskytovať v rohoch alebo okrajoch. Vodotesná vrstva musí byť bez chýb, rovnomerná a v požadovanej hrúbke. Vyhnite sa pôsobeniu dažďa, mrazu, tlakovej vode, ako aj silnému slnečnému žiareniu na čerstvý povlak. Úplné vysušenie je závislé od počasia a trvá najmenej 24 hodín až niekoľko dní. Skutočná hrúbka suchej vrstvy dmin nesmie byť nikdy nižšia ako požadovaná minimálna hrúbka pred vystavením tlaku pôdy. Hrúbka suchej vrstvy v ľubovoľnom bode povrchu nesmie byť väčšia ako dvojnásobok súčtu minimálnej hrúbky vrstvy suchej vrstvy dmin a prídavku hrúbky dz. Aby sa zabezpečila minimálna hrúbka vrstvy suchého podkladu, musí sa vziať do úvahy dodatočná hrúbka vrstvy dz vyplývajúca z výkyvov súvisiacich s aplikáciou a kolísania povrchu.

Spotreba: cca. 4 - 6 l/m2

Balenie: 30l vedro    W 251 030

TECHNICKÝ LIST

Poznámka: názov KÖSTER Bikuthan 1K je zameniteľný s názvom Bikuthan 1C. Označenie 1K je z nemeckého jazyka (1-Komponente) alebo 1C z anglického jazyka (1-component). Čiže alternatívny materiál KÖSTER Bikuthan 2K (resp. 2C) je dvojzložkový (dvojkomponentový).

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: