KÖSTER KB-Flex 200, tmel na prestupy vhodný aj do tečúcej vody

Tesnenie prestupov potrubí a káblov, dokonca aj v prípade tlakovej vody. KÖSTER KB-Flex 200 je jednozložkový a trvalo plastický materiál, ktorý sa dá priamo aplikovať z náplne - aj v prípade tečúcej vody.

Môžeme doručiť do:
28.6.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€25,50 / ks €21,25 bez DPH €4,81 / 100 ml
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 0.8 kg

KÖSTER KB-Flex 200

Tesnenie prestupov potrubí a káblov, dokonca aj v prípade tlakovej vody. KÖSTER KB-Flex 200 je jednozložkový a trvalo plastický materiál, ktorý sa dá priamo aplikovať z náplne - aj v prípade tečúcej vody alebo pary.

Trvalo plastická tesniaca hmota na utesnenie prestupov potrubí a káblov, dutín a detailov stavebných konštrukcií proti vlhkosti a tlakovej vode. Nezasychá a zostáva natrvalo tvarovateľná. Je veľmi dobre priľnavá k suchým a vlhkým podkladom.  Použiteľné na tesnenie únikov aj v prípade aktívnej tlakovej vody.

Podklad:  Podklad môže byť suchý, vlhký alebo mokrý. Podklad musí byť zbavený mastnoty, dechtu a oleja, ako aj voľných častíc. Vhodným podkladom je betón, murivo, malta, sadra a všetky ostatné minerálne stavebné materiály. KÖSTER KB-Flex 200 sa viaže aj na keramiku, PVC, polyetylén a polypropylén a kov a oceľ.

Aplikácia: Pred aplikáciou sa kartuša s KÖSTER KB-Flex 200 vloží do teplej vody a zahreje na cca. + 40 ° C. To zaručuje, že materiál má optimálnu konzistenciu pre aplikáciu. Oblasti použitia musia byť dôkladne vyčistené zvnútra, aby boli bez prachu, piesku a iných voľných častíc.

Hydroizolácia z KÖSTER KB-Flex 200 musí byť dimenzovaná tak, aby pomer hĺbky (d) ku šírke (w) inštalovaného materiálu nebol menší ako 1,5:1. Minimálna hĺbka by nemala byť nižšia ako 8 cm. Maximálny priemer hydroizolácie je 300 mm. Pri väčších polomeroch je potrebný prepočet. Kontaktujte technickú podporu KÖSTER.

Pred nanášaním KÖSTER KB-Flex 200 je potrebné mechanické uzavretie otvoru zo zadnej strany pomocou bežnej PU peny. Náplň KÖSTER KB-Flex 200 je potom tlačená pištoľou zozadu dopredu.

Nezabudnite si objednať aj aplikačnú pištoľ.

 

Pozor: Tmel KÖSTER KB Flex 200 má konzistenciu plastelíny, ktorú si zachováva natrvalo. Pri utesňovaní napr. káblových prestupov je nutné zabrániť následnému pohybu utesňovaných káblov, prípadne potrubí. V praxi je možné to dosiahnuť napr. vysprávkovou vysokopevnostnou vodotesnou maltou KÖSTER Repair Mortar, ktorou sa prestup po zatmelení tmelom KB Flex 200 vyplní, tým zamedzí pohybu a zároveň funguje ako sekundárna bariéra proti vode.

 

Spotreba: cca. 1.6 kg/l na objem dutiny

Balenie: 530 ml / 850 g saláma (J 250 530)

 

TECHNICKÝ LIST

Karta bezpečnostných údajov

5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
4
Avatar autora | 5.12.2022
Specificky tmel , tesni aj vo vode
5
Avatar autora | 13.11.2022
+ aplikacia priamo na mokry povrch

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: