KÖSTER NB Elastic E, elastická minerálna stierka

Hydroizolácia odolná voči oderu na betónové a murované konštrukcie, ktoré sú náchylné na popraskanie. 

Môžeme doručiť do:
30.7.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€84 / ks €70 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 33 kg

KOSTER NB Elastic E

2-zložková elastická minerálna izolácia

Vlastnosti

KOSTER NB Elastic E je vodonepriepustná elastická stierka, odolná proti oderu s vynikajúcou priľnavosťou na všetky minerálne podklady. Materiál môže preklenúť trhliny až do šírky 2mm, je odolná vo koróznym kvapalinám, ako sú zriedené kyseliny a odolnosť voči UV žiareniu.

Výhody

• Prekleňuje trhliny do 2mm

• Pochôdzna

• Ideálna pre balkóny a terasy, pod dlažbu

• Vhodná na vlhké povrchy

• Spolu s Köster NB 1 Grey je vhodná na nepriepustnosť vlhkosti z negatívnej strany

• Vhodná pre minerálne podklady, ako sú betónové a tehlové steny

Oblasti použitia

KÖSTER NB Elastic E je oteruvzdorný, elastický a vodotesný produkt. Takéto riešenie je možné použiť na miesta vystavené mechanickému namáhaniu a oblastiam, ktoré môžu byť popraskané, ako sú napríklad hydroizolačné vrstvy na terasách a balkónoch, ako ochrana betónových povrchov, ako riešenie vodotesnosti pre vodné nádrže, bazény, vlhké miestnosti pod dlaždice a keramické obklady. Ak je Köster NB Elastic E použitý ako vodotesná membrána (2 vrstvy), materiál sa môže použiť aj ako lepidlo na dlaždice (aplikované ako tretia vrstva). KOSTER NB Elastic E znesie negatívny tlak vody cca 2,5-3bar, v kombinácii s KÖSTER NB1 je táto hodnota ešte vyššia (samostatne zrealizovaná hydroizolačná stierka NB1 je vhodná až do 13bar negatívneho tlaku, viď technický list KÖSTER NB1). KÖSTER NB Elastic E nie je vhodný na hydroizoláciu striech.

Príprava podkladu

Podklad musí byť pevný, čistý, bez oddebňovacích olejov a podobne. Nasiakavé podklady sa ošetria penetráciou KÖSTER Polysil TG 500. Nenasiakavé sa navlhčia. Na miestach, kde sa bude aplikovať KOSTER NB Elastic E, nesmie stáť voda.

Aplikácia

Nové konštrukcie:

Pre dosiahnutie zaručenej trvanlivosti je potrebné vhodne pripraví podklad. Rohy musia byť zaoblené, bez ostrých prechodov (vhodné je zhotoviť fabióny v rohoch kútoch), podklad musí byť zbavený všetkých vrstiev, ktoré zabraňujú priľnavosti (ak je to potrebné, je možné povrch očistiť vysokotlakovou vodou). Povrch by mal byť zrovnaný, potrebné je vyspraviť dutiny, diery, kaverny, nerovnosti povrchu a nepravidelnosti väčšie ako 5mm maltou KÖSTER Repair Mortar Plus alebo Repair Mortar s pridaním max. 30% KÖSTER SB Bonding Emulsion. V prípade nerovností menších ako 5mm je možné povrch vyspraviť aplikáciou KÖSTER NB1 Grey zamiešaným s tekutinou KOSTER NB1 Flex a aplikované veľkou maliarskou štetkou. Minerálne podklady napenetrujte s KÖSTER Polysil TG500, nenasiakavé alebo málonasiakavé povrchy navlhčite.

Opravované konštrukcie:

Vyčistite povrch tlakovou vodou (cca 400bar) alebo inou vhodnou metódou pre odstránenie akýchkoľvek materiálov, ktoré znižujú adhéziu. Staré nátery alebo nesúdržné vrstvy musia byť odstránené až na pevný minerálny podklad. Silno premočené podklady je potrebné ošetriť s KÖSTER NB1 zamiešaným s tekutinou KÖSTER NB1 Flex minimálne jeden deň pred aplikáciou hydroizolačnej vrstvy KÖSTER NB Elastic E. Ostré hrany je potrebné zaguľatiť zhotovením fabiónov z vodotesnej malty KÖSTER Repair Mortar alebo Repair Mortar Plus s prímesou maximálne 30% KÖSTER SB Bonding Emulsion v zámesovej vode. Pri veľkých nepravidelnostiach či poškodeniach povrchu vyspravte povrch maltou KÖSTER Repair Mortar alebo KÖSTER Repair Mortar Plus (taktiež sa môže primiešať max. 30% KÖSTER SB Bonding Emulsion. V prípade nerovností menších ako 5mm ošetrite povrch s KÖSTER NB1 zamiešaným s vodou, pre minerálne podklady použite KÖSTER Polysil TG500, pre nenasiakavé materiály treba povrch namočiť. V prípade vysoko savých povrchov naneste dve vrstvy KÖSTER Polysil TG500.

 

Balenie: 33kg (25kg vrece + 8kg krabica)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: