KÖSTER Crisin Cream - horizontálna bariéra proti vzlínajúcej vlhkosti

KÖSTER Crisin Cream je bezrozpúšťadlová živica / silánový injektážny krém proti vzlínajúcej vlhkosti. KÖSTER Crisin Cream je odolný proti akémukoľvek obsahu soli v murive. Aplikovať sa dá zvnútra alebo zvonku budovy. Môže sa použiť v prípadoch vysokého stupňa prenikania vlhkosti (95% +/- 5% nasýtenia) a so všetkými stupňami kontaminácie soľou. Používa sa pre injektáž do muriva, ktoré je z plnej pálenej tehly, alebo kameňa, prípadne z kombinovaného muriva. 

Pri dierovanej (dutinkovej) pálenej tehle je nutné použiť  (s patentovaným systémom kapilárnych tyčiniek).

hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Vypredané Na objednávku Zvoľte variant
Značka: KÖSTER
€312 / ks €29 / ks od €29 / ks €260 bez DPH €24,17 bez DPH od €24,17 bez DPH €31,20 / 1 l €4,83 / 100 ml
Kategória: Hydroizolácie

KÖSTER CRISIN Cream

Injekčný krém na báze živice/silánu proti vzlínajúcej vlhkosti. KÖSTER Crisin Cream je odolný proti akémukoľvek obsahu vlhkosti / soli.

 

KOSTER Crisin Cream sa používa sa vytváranie líniových bariér v rôznych typoch muriva, ktoré zabraňujú vode a vlhkosti vzlínať v murive (hovoríme o tzv. CHEMICKÉ PODREZANIE MURIVA). Jedná sa beztlakovú injektáž. Sanované murivo sa navŕta v daných rozostupoch (odvodené od typu injektáže, injektovaného materiálu, hrúbky steny...) takmer na celú šírku muriva. Z dier sa odstráni prach z vŕtania a vyplnia sa injektážnym materiálom (napr. KOSTER Crisin Cream) beztlakovou metódou. Injektážna hmota sa behom nasledujúcich dní vsiakne do muriva do vzdialenosti až 7cm od vrtu. Jednotlivé vrty v línii týmto vytvoria pre vodu nepreniknuteľnú bariéru. Injektážna hmota zmení vlastnosti kapilár v konštrukcii, ako, záleží od typu použitej injektážnej hmoty. Takto vzniknutá bariéra je trvalá. Murivo nad bariérou začína schnúť - tento efekt je badateľný už deň po injektáži. Diery po vrtoch sa upchajú vysprávkovou maltou (napr. vysokopevnostná vodeodolná hydrofóbna malta Koster Repair Mortar).

Po injektáži sa murivo omietne sanačnou omietkou (napr dvojica omietok Koster Restoration Plaster ako hrubá a Koster Fine Plaster ako vrchná štuková omietka. Pre urýchlenie schnutia sa používa odvetrávacia lišta, ktorá sa osadí do úrovne vrtov (obvykle v soklovej časti muriva), svojimi vetracími otvormi vytvára priamy prístup ku zavlhnutej konštrukcii a tým efektívnejšie suší murivo. Sanačné omietky je možné vymaľovať farbou na to určenou (vlastnosti použitej farby nesmú brániť schopnosti sanačnej omietky odparovať vlhkosť z muriva).

Oblasti použitia

KÖSTER Crisin Cream je retroaktívna hydroizolácia proti kapilárnej vlhkosti. Môže byť použitý zvnútra a / alebo zvonku budovy. Môže sa použiť v prípadoch vysokého stupňa prenikania vlhkosti (95% +/- 5% nasýtenia) a so všetkými stupňami kontaminácie soľou.

Aplikácia

Navŕtajte diery s priemerom 14 mm v horizontálnom smere, najlepšie v najnižšej škáre v stene. Vŕtajte až do vzdialenosti 3 cm od konca muriva, nevŕtajte cez celé murivo. Navŕtané diery prepláchnite vodou alebo stlačeným vzduchom. Vzdialenosť medzi jednotlivými dierami je 10 cm nezávisle od hrúbky steny. KÖSTER CRISIN Cream sa vstrekuje z kartuše pomocou vhodnej ručnej pištole KÖSTER s nasadenou injektážnou rúrkou. Následne sa môžu diery utesniť zarovno so stenou s prípravkom KÖSTER KB Fix 5 alebo KÖSTER Repair Mortar . Pri použití samo nasávacích zariadení na spracovanie sú k dispozícii 10-litrové vedrá na dopĺňanie kartuše.

Spotreba

Pri hrúbke steny 12 cm: cca 140 ml/bm;
Pri hrúbke steny 36 cm: cca 510 ml/bm

Čistenie

Nástroje po použití okamžite vyčistite vodou.

Balenie

10 l vedro
600 ml saláma


Skladovanie

Skladujte pri izbovej teplote (cca + 20°C). V originálnom uzavretom balení je doba skladovateľnosti minimálne 12 mesiacov.

 

TECHNICKÝ LIST

Karta bezpečnostných údajov 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: