KOSTER BD 50, hydroizolácia pre kúpeľne

Kód: 11038
€50 €41,67 bez DPH
Skladom (> 5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.9.2021
KOSTER BD 50 je hydroizolačný náter pripravený na okamžité použitie, bez rozpúšťadiel a ľahko aplikovateľný na pripravené povrchy pod dlaždice a obklady vo vlhkých a mokrých miestnostiach. Po nanesení na podklad sa vytvorí vysoko pružná, vodotesná syntetická fólia, ktorá je vysoko elastická a premosťuje trhliny. Na pripravený povrch sa môžu lepiť všetky obvyklé bezrozpúšťadlové, flexibilné lepidlá na obkladačky. Dlaždice je možné lepiť pomocou hrubého alebo štandardného tenkého lôžka.

Detailné informácie

15 rokov skúseností Na trhu pôsobíme už 15 rokov

100% preverené produkty Produkty používame a odporúčame

Rýchle doručenie tovar doručíme do 2 pracovných dní

Kamenná predajňa na adrese Hraničná 16

Podrobný popis

KOSTER BD 50 je elastický vodotesný náter pre vlhké a mokré miestnosti pod dlažbou a obkladmi

Vlastnosti

KOSTER BD 50 je hydroizolačný náter pripravený na okamžité použitie, bez rozpúšťadiel a ľahko aplikovateľný na pripravené povrchy pod dlaždice a obklady vo vlhkých a mokrých miestnostiach. Po nanesení na podklad sa vytvorí vysoko pružná, vodotesná syntetická fólia, ktorá je vysoko elastická a premosťuje trhliny. Na pripravený povrch sa môžu lepiť všetky obvyklé bezrozpúšťadlové, flexibilné lepidlá na obkladačky. Dlaždice je možné lepiť pomocou heubého alebo štandardného tenkého lôžka.

Oblasti použitia

KOSTER BD 50 vytvára bezproblémovú hydroizoláciu pod dlaždice a obklady na stenách a podlahách vo vlhkých a mokrých miestnostiach, napr. v sprchách, kúpeľniach, kuchyniach, umývačkách automobilov atď. KOSTER BD 50 je povrchová hydroizolačná vrstva pod dlažbou ako súčasť systému KOSTER BD 50.

Podklad

Podklad musí byť suchý a čistý, bez oleja a mastnoty, nelepivý a stabilný, pevný a rovný. Zasolené podklady vyžadujú základný náter KOSTER Polysil TG 500 (spotreba: cca 130 g / m²). Všetky ostatné podklady sa napenetrujú s KÖSTER BD Primer. V obidvoch prípadoch sa môže KÖSTER BD 50 aplikovať po cca. 3 hodinách. Vhodné podklady sú betón, murivo, minerálne omietky, pórobetón, drevovláknité dosky, sadra, sadrokartónové dosky, cementové, anhydritové a magnezitové potery a všetky druhy keramických krytín.

Aplikácia

Pred aplikáciou dobre premiešajte KÖSTER BD 50. Aplikujte KOSTER BD 50 pomocou maliarskej kefy alebo valčeka. Glazované obklady odporúčame zdrsniť prebrúsením. Na detailoch, ako sú spoje rohy / stena, je možné aplikovať ďalšie systémové komponenty, ako napríklad KÖSTER BD Flex tape K 120, prvky na prestupy, vonkajšie a vnútorné rohovníky KÖSTER. Alternatívne môže byť KÖSTER Superfleece umiestnený na vrchu prvého náteru v oblastiach náchylných k praskaniu alebo na spevnenie hydroizolačného náteru. Potom aplikujte druhý náter. Približne. 20 hodín po druhej vrstve je možné položiť dlažbu. Použite flexibilné lepidlo napr. KÖSTER BD Flexible Tile Adhesive.

Spotreba

cca. 1 kg/m2; Na jeden náter: cca. 0,5 kg / m2. Pri nanášaní materiálu valčekom je potrebné viac vrstiev.

Balenie

10 kg vedro

TECHNICKÝ LIST

 

Dodatočné parametre

Kategória: HYDROIZOLAČNÉ SYSTÉMY
Hmotnosť: 10 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: