KÖSTER VAP I 2000 - parotesná bariéra

Parotesná bariéra na primárne zapečatenie interiérových betónových podláh, napr. proti osmotickému pôsobeniu pri parotesných podlahách. Oblasti použitia: pri epoxidovej, polyuretánovej alebo parotesnej podlahe napr. v telocvičniach, priemyselných halách alebo predajných miestnostiach.

hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
28.6.2024 28.6.2024 Zvoľte variant
Skladom Skladom Zvoľte variant
Značka: KÖSTER
€91 / balenie €305 / balenie od €91 / balenie €75,83 bez DPH €254,17 bez DPH od €75,83 bez DPH €30,85 / 1 kg €30,11 / 1 kg
Kategória: Podlahy

KÖSTER VAP I® 2000 je dvojzložková, nízkoviskózna, bez rozpúšťadiel, transparentná špeciálna živica.

 

Vlastnosti
KÖSTER VAP I 2000 je schopný znížiť hromadenie a tlak vodnej pary v podklade do takej miery, že povlaky zo syntetickej živice, lepidlá zo syntetickej živice a krytiny z umelých látok nie sú vytlačené od podkladu. Materiál vykazuje dobrú odolnosť voči vode, odpadovým vodám, minerálnym olejom, roztokom soli a zriedeným kyselinám.

 

Oblasti použitia
KÖSTER VAP I 2000 je špeciálna živica na aplikáciu na neuzatvorené interiérové betónové podlahy, ako sú priemyselné a viacúčelové haly, kancelárie, nemocnice, školy, supermarkety, výrobné zariadenia, hangáre lietadiel, skladové a obchodné priestory a obchodné a obytné stavby, vystavené vlhkosti zo spodnej strany kvôli chybnej alebo chýbajúcej hydroizolácii betónu. Chráni pred vysokou alkalitou betónu (pH 13 - 14) a slúži ako penetrácia s redukciou difúzie vodnej pary pred nanášaním epoxidových alebo polyuretánových povlakov alebo adhéziou parotesných podlahových krytín, ako je PVC, guma, drevo, a pevný nalepený koberec.

 

Podklad
Na utesnenie betónových povrchov sa používa KÖSTER VAP I 2000. Minimálna doba betónového povrchu, ktorý sa má zapečatiť, musí byť 7 dní. Povrch, ktorý sa má utesniť, musí byť čistý, absorbčný, zbavený prachu, oleja a mastnoty a iných látok znižujúcich priľnavosť.

Akékoľvek povrchové znečistenie, ako sú lepidlá, nátery, vytvrdzovacie zmesi, výkvet, prach, mastnota, oleje atď., sa musia úplne odstrániť otryskaním oceľovými guličkami. Hladké betónové plochy musia byť zdrsnené pieskom alebo otryskaním. Podklad musí mať minimálnu pevnosť v ťahu 1,5 N / mm². Počas nanášania a vytvrdzovania musí mať povrch teplotu minimálne + 3 ° C nad rosným bodom. Betón nesmie obsahovať agregáty citlivé na alkálie a povrch bez kremičitanov rozpustných vo vode, čo sa často vyskytuje v tvrdidlách, tesniacich prostriedkoch a kryštalických hydroizolačných výrobkoch.

 

Aplikácia
Obidve zložky KÖSTER VAP I 2000 sa zmiešajú pomocou elektrického miešacieho zariadenia s otáčkami pod 400 za minútu až do dosiahnutia homogénnej konzistencie. Aby ste predišli poruchám spôsobeným nedostatočným miešaním, prelejte zmes do tretej nádoby
a znova ho premiešajte.
KÖSTER VAP I 2000 sa rovnomerne nanesie valčekom alebo stierkou v jednej vrstve. Vyhnite sa tvorbe kaluží! Profil betónového povrchu, rýchlosť absorpcie a rýchlosť odparovania vlhkosti môžu ovplyvniť požiadavku zapečatenia. Podklad musí byť úplne pokrytý lesklým filmom. Minimálna hrúbka vrstvy je 0,4 mm. Ak je potrebná druhá vrstva na dosiahnutie minimálnej hrúbky vrstvy, musí sa naniesť po 12 až 24 hodinách po prvej vrstve.

Po čakacej dobe min. 12 hodín, môžu sa vykonať následné pracovné kroky, ako je aplikácia tesniacich materiálov, povlakov alebo krytov. Aby ste zabránili chybám vplyvom vzdušnej vlhkosti, používajte len lepidlá bez obsahu rozpúšťadiel a lepidla nemiešané s vodou.

Spotreba
cca. 0,5 kg / m2; (0,25 kg / m2; na náter)

Skladovanie
Materiál skladujte pri teplotách od + 10 ° C až + 25 ° C. Ak sa skladuje v pôvodne uzavretých obaloch, môže sa skladovať 1 rok.

 

Balenie
2.95 kg kombi balenie

10,13 kg kombi balenie

 

Bezpečnosť
Pri aplikácii materiálu noste vhodné ochranné pomôcky. Pri spracovaní materiálu dodržujte všetky platné bezpečnostné predpisy. Pred prvým použitím si prečítajte technický list.

TECHNICKÝ LIST

Karta bezpečnostných údajov zložka A

Karta bezpečnostných údajov zložka B

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: