KÖSTER TPO Aqua 1.5 - hydroizolačná fólia pre styk s pitnou vodou, rola 30m2

Hydroizolačná membrána určená pre nádrže a zásobníky na pitnú vodu. KÖSTER TPO Aqua vyhovuje hygienickým požiadavkám na styk s pitnou vodou podľa nemeckého pracovného listu W 270 a návodu KTW. 

Môžeme doručiť do:
30.7.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€500 / balenie €416,67 bez DPH €16,67 / 1 m2
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 45 kg

Vlastnosti

KÖSTER TPO Aqua je homogénna termoplastická polyolefínová hydroizolačná membrána na styk s pitnou vodou. Membrána TPO je vysoko odolná voči roztrhnutiu a poskytuje veľmi vysokú flexibilitu, takže bezpečne prekrýva aj veľké trhliny. Membrána sa inštaluje mechanickým upevnením, vyžadujúcim malú alebo žiadnu prípravu podkladu. Prekrývanie sa spája pomocou zvárania teplým vzduchom. 

Fólia je certifikovaná so značkou CE podľa normy EN 13967. 

Hlavné oblasti použitia sú:
- zásobníky pitnej vody
- nádrže na pitnú vodu
- vodné zdrže
- zariadenia súvisiace s vodnou dopravou
- umelé rybníky a jazerá
- rybníky s prirodzeným zeleným okysličovaním
- akvakultúra rýb
- rybníky a jazerá
- vodné nádrže na účely výroby potravín
- zavlažovacie nádrže na poľnohospodárske účely

 

Podklad
Podklad môže byť suchý alebo vlhký. Podklad musí byť čo najhladší a bez okrajov, priehlbín a iných defektov, ktoré môžu mechanicky poškodiť membránu. Hrany musia byť zaoblené a priehlbiny a otvory vyplnené a vyrovnané pomocou opravnej malty KÖSTER. Všeobecné poruchy podkladu, ako sú praskliny, mastnoty, staré farby, nátery a membrány, sú prípustné, pretože inštalácia KOSTER TPO Aqua je voľne položená alebo mechanicky upevnená. Pre priamu inštaláciu na pôdne podklady je potrebné dôkladné zhutnenie podkladu.

Aplikácia
Každá membrána má vytlačené značky na uľahčenie polohovania a orientáciu membrány počas aplikácie. KÖSTER TPO je možné zvárať v širokom teplotnom rozsahu od + 350 ° C do + 700 ° C. Závisí to od parametrov prostredia. Vždy vykonajte skúšobné zváranie pred začatím kladenia fólie. Nie je potrebné skosenie prekrývajúcich sa švíkov, aby sa zabránilo kapilárnemu pôsobeniu. Fólia KÖSTER TPO Aqua môže byť bezpečne zváraná pri teplote vzduchu 0 ° C. Skúšobné zvary sa vykonávajú na mieste, aby sa určili správne nastavenia teploty a rýchlosti zvárania. Počas meniacich sa poveternostných podmienok sa to môže počas práce meniť. Zváranie sa testuje najskôr po 24 hodinách po dokončení a môže sa testovať pomocou testovacej ihly alebo pomocou testu odlúpnutia.

Teplota membrány počas skúšky musí byť nižšia ako + 20 ° C. Pri vertikálnej aplikácii s mechanickou fixáciou membrány je prekrytie 11 cm, pri voľnom uložení na dne je prekrytie 5 cm.

Pre podrobnejšie informácie si prečítajte technický list.

Balenie

1.5 mm x 1.50 m x 20 m - 30m2 rola

Farba 

Biela

TECHNICKÝ LIST

Informačný katalóg na STYK S PITNOU VODOU na stiahnutie TU.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: