KÖSTER Mautrol Liquid Sealant, injektážna hmota

Veľmi nízko viskózny hlboko pôsobiaci silikátový koncentrát na utesnenie muriva, proti zvyšujúcej sa vlhkosti v murive (horizontálna bariéra). Reaguje na vo vode nerozpustné a vodoodpudivé zlúčeniny. Tiež vhodný na konsolidáciu - spevnenie muriva. V kombinácii so sanačnou omietkou KÖSTER určený na opravu muriva.

Položka bola vypredaná…
Na objednávku
Značka: KÖSTER
€150 / ks €125 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 12 kg
Položka bola vypredaná…

KOSTER Mautrol Liquid Sealant je silikátová kvapalina na hydroizoláciu proti vzlínajúcej vlhkosti

Vlastnosti

KOSTER Mautrol Liquid Sealant nízko viskózna, hlboko prenikajúca silikátová kvapalina s hydrofobizujúcim účinkom. Účinne utesňuje vlhkosť. Materiál sa injektuje cez vŕtanie do muriva. Rozširuje sa do kapilár konštrukčného materiálu a reaguje na nerozpustné a vodoodpudivé zlúčeniny. Okrem hydrofobizačného efektu KOSTER Mautrol Liquid Sealant značne zosilňuje minerálne stavebné prvky. KOSTER Mautrol LiquidSealant neovplyvňuje oceľovú výstuž. Systém nasávacích uholníkov umožňuje rýchlu  bezpečnú hydroizoláciu proti zvyšovaniu vlhkosti. Najdôležitejším prvkom systému je jeho špeciálna prispôsobivosť špecifickým požiadavkám daného projektu. Pomocou systému nasávacích uholníkov,

- hĺbka vrtného otvoru je znížená.

- skutočne požadovaná hĺbka vrtáka sa dá presne vypočítať a dodržiavať.

- vodorovná bariéra môže byť umiestnená priamo vo vodorovnom spoji medzi prvým a druhým radom tehál.

- otvory je možné vyvŕtať z jednej strany aj pri väčších hrúbkach steny.

- šetrí čas a materiál.

Oblasti použitia

KÖSTER Mautrol Liquid Sealant je tekutý materiál na utesnenie zavlhnutého v muriva až do koncentrácie cca. 1% (hmotnostne) obsahu soli a 50% obsahu vlhkosti (rovná sa približne 5 až 8% hmotnostného obsahu vody). KÖSTER Mautrol Liquid Sealant sa môže aplikovať na všetky druhy muriva s výnimkou tých, ktoré obsahujú hlinu.

Aplikácia

KÖSTER Mautrol Liquid Sealant je aplikovaný na tieto systémy:

- KÖSTER Suction Angle System - sacie uholníky na horizontálnu izoláciu

- KÖSTER Cartridge System pre diagonálne aplikovanú hydroizoláciu

Aplikácia ako systém kartuší

V závislosti od hrúbky steny sú do muriva vyvŕtané otvory vo vzdialenosti max. 12,5 cm od seba (pozri tabuľku - technický list) s priemerom 14 mm a pod uhlom cca. 30 ° (do hĺbky cca 5 cm menšej ako hrúbka steny). Otvory sú vypláchnuté čistou vodou alebo vyfúknuté tlakovým vzduchom. Ak je potrebné inštalovať vodorovnú bariéru v podklade bez vápna - ako vapenný tuf, staré murivo - vrty sa po čistení naplnia vápennou vodou.

Prípad 1:

Murivo bez dutín a trhlín: Po vŕtaní otvorov sa kartuše umiestnia na miesto a zostanú v murive, kým nie sú úplne prázdne.

Prípad 2:

murivo bez dutín, ale popraskané alebo veľmi porézne murivo: do očistených vrtov sa vložia kapilárne tyče KÖSTER Capillary Rodstak, aby ostali vyčnievať približne 4 cm z vrtu. Potom sú kapilárne tyče KÖSTER nasýtené čistou vodou. Následne sa kartuše umiestnia namiesto a zostanú v murive, kým nebudú úplne prázdne. Kapilárne tyče môžu po aplikácii materiálu zostať v murive.

Prípad 3:

Murivo s dutinami: Vrty sú naplnené suspenziou KÖSTER Mautrol Borehole Suspension a otvory sú navŕtané po uplynutí približne 30 minút až po maximálne 3 hodiny. Potom sú kartuše umiestnené namiesto a zostanú tam, kým nie sú úplne prázdne. Po dokončení hydroizolácie sú vrty uzavreté pomocou malty KÖSTER KB-Fix 5

Aplikácia so systémom KÖSTER Suction Angle (murivo s trhlinami a dutinami)

Vŕtajte vodorovné otvory (priemer 14 mm) podľa tabuľky na najnižšej možnej škáre muriva s hĺbkou o 5 cm nižšou ako je hrúbka muriva a vyčistite otvory vypláchnutím stlačeným vzduchom alebo krátko vodou. Kapilárne tyče KÖSTER Capillary Rods sa merajú a režú najmenej o 7cm dlhšie ako hĺbka navŕtaného otvoru. Teraz vložte koniec kapilárnej tyče do sacieho uholníka a zatlačte tyč s uholníkom do vyvŕtaného otvoru tak, aby bol bezpečne zachytený v otvore (uholníky nasávania sú opätovne použiteľné). Naplňte nádržku dvakrát vodou v krátkych intervaloch, aby sa dosiahlo rýchle nasiaknutie kapilárnych tyčí. Po uplynutí približne 15 minút umiestnite kartuše s KÖSTER Mautrol do uholníka nasávania tak, aby sa dosiahol pevný kontakt s kapilárou tyčou. Obrázok montáže: Po približne 12 - 48 hodinách odstráňte kartuše (keď sú úplne prázdne). Po napustení môžu kapilárne tyče zostať v murive. Vyčnievajúce konce môžu byť vytiahnuté a odrezané tak, aby mohli byť otvory uzatvorené pomocou malty KÖSTER KB-Fix 5.

Balenie: 12kg kanister

TECHNICKÝ LIST

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: