KÖSTER Injektážny gél G4

KÖSTER Injection Gel G4 - je akrylátový gél s nízkou viskozitou pre clonovú injektáž a injektáž do muriva. Elastický akrylový gél na vodnej báze s veľmi nízkou počiatočnou viskozitou po počiatočnom zmiešaní.

Môžeme doručiť do:
28.6.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€247 / ks €205,83 bez DPH €11,54 / 1 kg
IN 290 KOESTER Injektionsgel G4
Na objednávku

Je schopný viazať vodu počas želatinácie. Vďaka nízkej počiatočnej viskozite môže byť injektovanie aj do jemných pórov podkladu. Môže sa aplikovať ako špeciálna hydroizolácia na stavbách ako sú napr. tunely, šachty, betónové a železobetónové dosky, výťahové šachty atď. 

 

Oblasti použitia
Pre hydroizoláciu pod podlahovými konštrukčnými prvkami na vonkajšej strane pomocou clonovej injektáže. Injektáž muriva s cieľom utesniť špáry malty proti vniknutiu vody. Môže sa aplikovať ako špeciálna hydroizolácia na stavbách ako sú napr. tunely, šachty a injektáž dutín.

 

Aplikácia
Materiál sa vstrekuje pomocou dvoj-komponentného vstrekovacieho čerpadla s integrovaným splachovaním vody, napr. KÖSTER Acrylic Gel Pump, akrylátové gélové čerpadlo. Pred aplikáciou musí byť dodaný koncentrát riedený na cca. dvojité množstvo pomocou vody z vodovodu (pozri časť na miešanie).

Miešanie
Komponent A2 sa naplní do nádoby s komponentmi A1. Potom sa obidve zložky dôkladne zmiešajú pomocou pretrepávania nádoby (doba miešania je 3 minúty). Komponent B sa naplní do bielej prídavnej nádoby a potom sa naplní čistou vodou až do rovnakej úrovne ako nádoba so zmiešaným komponentom A. Potom sa obidve zložky dôkladne zmiešajú pomocou pretrepávania nádoby (doba miešania je 3 minúty). Hotové zmiešané komponenty majú spracovateľnosť do 12 hodín.

Inštrukcie k clonovej injektáži a injektáži do muriva si pozriete v technickom liste.

Spotreba
Závisí od oblasti použitia.
Spotreba uvedená v tomto technickom liste vždy odkazuje na pripravený zmiešaný a už riedený výrobok. Minimálna spotreba (referenčné hodnoty):
Clonová injektáž: min. 40 kg / m² (štandardne 50 kg / m²)
Injektáž muriva : 4 kg / m² na každých 10 cm hrúbky steny

 

Balenie
Komponent A1: 20 kg; Komponent, A2: 1 kg; Komponent B: 0.4 kg

 

Skladovanie
V pôvodne uzavretých nádobách môže byť materiál skladovaný minimálne 12 mesiacov. Chráňte materiál pred priamym slnečným žiarením.

Bezpečnosť
Pri spracovaní a nanášaní materiálu používajte ochranný odev, rukavice a ochranné okuliare. Počas aplikácie materiálu sa vytvára tlak.
Neumiestňujte sa priamo za pakre. V prípade kontaktu s pokožkou ju okamžite umyte s množstvom mydla a vody. V prípade kontaktu s očami okamžite a dôkladne vypláchnite oči vodou. Obráťte sa na lekára. Pri spracovaní materiálu dodržiavajte všetky príslušné bezpečnostné pokyny.

 

TECHNICKÝ LIST

 

Karta bezpečnostných údajov zložka A1

Karta bezpečnostných údajov zložka A2

Karta bezpečnostných údajov zložka B 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: