KÖSTER Fix-Tape 10 Alu, samolepiaca tesniaca páska

Za studena aplikovaná samolepiaca tesniaca páska (guma/bitúmen) laminovaná vystuženou hliníkovou fóliou, 1 mm x 150 mm.

Môžeme doručiť do:
24.5.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€36 / ks €30 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 3 kg

KÖSTER Fix-Tape 10 Alu

Samolepiaca tesniaca páska KÖSTER Fix-Tape 10 Alu na hydroizoláciu miest ako spojenie stena/podlaha, prestupy stien a striech alebo na opravu odkvapov a zvodov.

KÖSTER KSK ALU 15 sa lepí za studena, preto nie je potrebné použiť na zváranie horúci vzduch ani zváranie na báze propánového plynu. Vďaka vysokej ťažnosti sa dá ľahko aplikovať na zložité detaily. Horná strana membrány je laminovaná hliníkovou fóliou. Membrána je parotesná, vodotesná, odolná voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Samolepiaca zmes na spodnej strane membrány je chránená odnímateľnou fóliou. Po aplikácii nie je potrebný zásyp vrstvou štrku na membránu. Membrána je odolná proti mrazu a rozmrazovacím soliam.

Oblasti použitia KÖSTER KSK ALU 15 je membrána vhodná na hydroizoláciu exponovaných oblastí, ako sú garážové strechy, balkóny a podobne. KÖSTER KSK ALU 15 sa môže použiť na novej konštrukcii, ako aj pri opravách.


- na izoláciu spojení stien a podlahy vo vlhkých priestoroch,
- na opravu netesných žľabov a zvodov,
- na hydroizoláciu parapetov,
- pri všeobecných opravách,
- na hydroizoláciu stenových prestupov, strešných svetlíkov a okien, strešných hrán a iných strešných nadstavieb,
- na hydroizoláciu strešných vpustov,
- na hydroizoláciu zapuzdrených skrutiek na strešných systémoch,
- na hydroizoláciu hrebeňov strechy,
- na spájanie vlnitých plechov a vyčnievajúcich konštrukčných prvkoch na strechách a vetru odolných fasádach,
- na hydroizoláciu prekrývajúcich sa strešných škridiel.

 

Podklad Podklad musí byť čistý, suchý, rovný a bez ostrých rohov, škár alebo dutín. Podklad môže byť minerálny, polystyrén alebo drevený. V prípade podzemných stien z muriva musia byť škáry uzatvorené. Ako základný náter sa na podklad nanáša tenký náter KÖSTER KBE Liquid Foil (Spotreba: cca 250 - 500 g / m²). Prvá vrstva musí byť úplne vysušená. Aplikujte membránu v ten istý deň. V prípade silne nasiakavých substrátov (napr. pórobetón) môže byť potrebný druhý základný náter. Pri styku stena/podlaha je potrebné inštalovať fabióny s polomerom 4 - 6 cm pomocou cementovej malty, ako je napríklad KÖSTER Repair Mortar. Fabión musí sa úplne vytvrdiť pred inštaláciou membrán KÖSTER KSK ALU 15 (minimálna čakacia doba: 24 hodín).

Strešné časti ako sú odvodňovacie žľaby a strešné odvetrania, ako aj atikové vertikálne plochy, by mali byť penetrované až do výšky 20 cm. Vertikálne spojenia, ako sú steny, komíny alebo podobne, musia byť mechanicky upevnené pomocou okrajových profilov alebo kovových otvorových pásikov, ktoré musia byť utesnené z vrchnej strany pomocou vhodnej spojovacej tesniacej zmesi, aby sa predišlo prenikaniu vody za membránou.

Aplikácia
Pri odvíjaní pásky KÖSTER Fix-Tape 10 ALU musí byť silikónový papier rovnomerne odstránený, aby sa zabránilo pokrčeniu. Súčasne sa odstráni silikónový papier a páska sa prilepí na určené miesto. Ak je to potrebné, vopred narežte pásku na dĺžku, ktorú potrebujete a silikónový papier odstráňte krátko pred aplikáciou. Neaplikujte príliš dlhé kúsky. Prekrývanie je cca. 2,5 cm. Kvôli mimoriadne dobrej priľnavosti tesniacej pásky nie sú možné opravy. Po nanesení pásky ju pritlačte gumovým ručným valčekom na podklad. Vzduchové bubliny nesmú byť uzavreté a musia byť zatlačené nabok. Pre ďalšie informácie si prečítajte technický list.

Balenie: 10 m rolka (W 810 015 AL)

TECHNICKÝ LIST

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: