KÖSTER 2 IN 1, injektážna polyuretánová hmota

KÖSTER 2 IN 1 je elastomérna PU-injektážna živica reagujúca s vodou pre jedno- a dvojstupňové injektovanie suchých a vlhkých trhlín a dilatácií.

Môžeme doručiť do:
24.5.2024
Skladom
Značka: KÖSTER
€132 / ks €110 bez DPH €26,40 / 1 kg
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 5 kg

Keď sa živica KÖSTER 2 IN 1 dostane do styku s vodou, reaguje a vytvára vysoko elastickú penu.

Keď sa injekčná živica KÖSTER 2 IN 1 vstrekuje do suchého podkladu, reaguje a vytvára pevnú hmotu.

KÖSTER 2 IN 1 zostáva po reakcii trvalo pružná. Preto je schopná reagovať na pohyb trhlín a dilatácií, bez potreby následných injektáži. KÖSTER 2 IN 1 je rýchlo reagujúca pena na krátkodobé utesnenie väčších netesností, ako aj elastická živica na trvalé utesnenie trhlín. Spája dve živice v jednom výrobku, neobsahuje rozpúšťadlá a je odolný proti hydrolýze. 

KÖSTER 2 IN 1 pri kontakte s oceľou alebo železom nereaguje agresívne, a nie je potrebná ochrana proti korózii.

 

Oblasti použitia
Materiál zastaví aktívne netesnosti a utesňuje trhliny a konštrukčné spoje trvalo a pružne. Môže byť vstrekovaný do suchých a vlhkých trhlín. Materiál sa môže použiť aj na vyplnenie dutín.

Aplikácia
Komponenty A a B sa odporúča miešať pri + 15 ° C v danom pomere zmiešavania pomaly sa otáčajúcim elektrickým miešačom. Materiál sa musí miešať do homogénnej konzistencie. Pripravený zmiešaný materiál musí byť použitý v priebehu uvedenej doby spracovateľnosti. Minimálna aplikačná teplota je + 5 ° C. V ideálnom prípade by sa mal materiál pred zmiešaním a vstreknutím temperovať na + 15 ° C. Teploty nad + 25 ° C zvýšia reakčnú rýchlosť a skrátia dobu spracovateľnosti. Zmes sa môže aplikovať pomocou bežných jednozložkových vstrekovacích čerpadiel, ako napríklad elektrického čerpadla KÖSTER 1C. Pred vstrekovaním môžu byť trhliny zapečatené pomocou KÖSTER KB-Fix 5. Otvory sú vyvŕtané striedavo po stranách trhliny vzdialené cca. 10 - 15 cm od seba. Injektážne pakre sa vkladajú do otvorov a (ak je to možné) postupuje injektáž zospodu nahor. Priemer vrtných otvorov závisí od zvolených pakrov.

Injektáž sa uskutočňuje v dvoch fázach:
Vstrekovanie KÖSTER 2 IN 1 dovtedy, kým živica nevyteká ako pena z priľahlého vrtného otvoru, respektíve z trhliny. Následnú injektáž s KÖSTER 2 IN 1 po 10 až 15 minútach od počiatočnej injektáže. Následná injektáž sa musí vykonať v priebehu doby spracovateľnosti. Pri plnení veľkých mokrých dutín injektujte v dvoch etapách. Čas čakania medzi prvou a druhou injekciou je minimálne 1 hodina).

Balenie
5 kg kombi-balenie
Na objednávku vieme dodať aj 1kg  a 25kg balenie.

Pred použitím si vždy prečítajte technický list.

Karta bezpečnostných údajov zložka A

Karta bezpečnostných údajov zložka B

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: