KÖSTER 2 IN 1, 5kg

KÖSTER 2 IN 1 je elastomérna PU-injektážna živica reagujúca s vodou pre jedno- a dvojstupňové injektovanie suchých a vlhkých trhlín a dilatácií.

Môžeme doručiť do:
23.5.2022
Skladom (> 5 ks)
Kód: 352
€108 €90 bez DPH
Kategória: Hydroizolácie
Hmotnosť: 5 kg

Keď sa živica KÖSTER 2 IN 1 dostane do styku s vodou, reaguje a vytvára vysoko elastickú penu.

Keď sa injekčná živica KÖSTER 2 IN 1 vstrekuje do suchého podkladu, reaguje a vytvára pevnú hmotu.

KÖSTER 2 IN 1 zostáva po reakcii trvalo pružný. Preto je schopný reagovať na pohyb trhlín a dilatácií, bez potreby následných injektáži. KÖSTER 2 IN 1 je rýchlo reagujúca pena na krátkodobé utesnenie väčších netesností, ako aj elastická živica na trvalé utesnenie trhlín. Spája dve živice v jednom výrobku, neobsahuje rozpúšťadlá a je odolný proti hydrolýze. 

KÖSTER 2 IN 1 pri kontakte s oceľou alebo železom nereaguje agresívne, a nie je potrebná ochrana proti korózii.

 

Oblasti použitia
Materiál zastaví aktívne netesnosti a utesňuje trhliny a konštrukčné spoje trvalo a pružne. Môže byť vstrekovaný do suchých a vlhkých trhlín. Materiál sa môže použiť aj na vyplnenie dutín.

Aplikácia
Komponenty A a B sa odporúča miešať pri + 15 ° C v danom pomere zmiešavania pomaly sa otáčajúcim elektrickým miešačom. Materiál sa musí miešať do homogénnej konzistencie. Pripravený zmiešaný materiál musí byť použitý v priebehu uvedenej doby spracovateľnosti. Minimálna aplikačná teplota je + 5 ° C. V ideálnom prípade by sa mal materiál pred zmiešaním a vstreknutím temperovať na + 15 ° C. Teploty nad + 25 ° C zvýšia reakčnú rýchlosť a skrátia dobu spracovateľnosti. Zmes sa môže aplikovať pomocou bežných jednozložkových vstrekovacích čerpadiel, ako napríklad elektrického čerpadla KÖSTER 1C. Pred vstrekovaním môžu byť trhliny zapečatené pomocou KÖSTER KB-Fix 5. Otvory sú vyvŕtané striedavo po stranách trhliny vzdialené cca. 10 - 15 cm od seba. Injektážne pakre sa vkladajú do otvorov a (ak je to možné) postupuje injektáž zospodu nahor. Priemer vrtných otvorov závisí od zvolených pakrov. Injektáž sa uskutočňuje v dvoch fázach:
Vstrekovanie KÖSTER 2 IN 1 dovtedy, kým živica nevyteká ako pena z priľahlého vrtného otvoru, respektíve z trhliny. Následnú injektáž s KÖSTER 2 IN 1 po 10 až 15 minútach od počiatočnej injektáže. Následná injektáž sa musí vykonať v priebehu doby spracovateľnosti. Pri plnení veľkých mokrých dutín injektujte v dvoch etapách. Čas čakania medzi prvou a druhou injekciou je minimálne 1 hodina).

Balenie
1 kg kombi-balenie
5 kg kombi-balenie
25 kg combipackage

Pred použitím si vždy prečítajte technický list.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie